+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Afyon dinar ın hayvancılıkla ilgili bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Afyon dinar ın hayvancılıkla ilgili bilgiler
  afyon dinar ın hayvancılıkla ilgili bilgiler 2. Asel
  Bayan Üye

  afyon dinar ın hayvancılıkla ilgili bilgiler


  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş; “Afyonkarahisar’da tarıma ve hayvancılığa gıda sektörüne büyük destekler faydalar sağlayacağına inandığımız 1. Tarım Hayvancılık ve Gıda Teknolojileri Fuarı 12-15 Nisan tarihleri arasında ilk defa düzenlenecektir” dedi.

  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, tarımsal potansiyeli itibariyle Afyonkarahisar’ın Türkiye’de sayılı illerden olduğunu, nüfusun yaklaşık yüzde 50’sinin tarımla uğraştığını söyledi. Afyonkarahisar’ın üretmiş olduğu bitkisel ve hayvansal ürünleriyle ülke ekonomisine büyük katkı sağladığını açıkladı.

  Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş. Afyonkarahisar’da 18 adet yurt dışına ihracat yapan firma olduğunu kaydetti. Erdurmuş, “İhracat yapılan ürünler yumurta, şekerli mamuller, alkolsüz içecekler, et ürünleri, bitkisel yağ, margarin, süt ve süt ürünleri ile tasnif dışı(haşhaş tohumu) gıdaları olup,2011 yılı içesin de 108.228.000 dolarlık ihracat gerçekleştirilmiştir.

  TARIMSAL VE HAYVANSALA DESTEKLER

  Bakanlığımızca ilimiz çiftçilerine Mazot Desteği, Gübre Desteği, Organik Tarım Desteklemeleri, Yem Bitkileri Desteklemeleri, Sertifikalı Tohum Kullanımı Desteklemeleri, Arıcılık Desteklemeleri, Anaç Sığır Desteklemeleri, Buzağı Desteklemeleri, Toprak Analizi Desteklemeleri, Süt Primi Desteklemeleri ve Fark Primi Ödemeleri gibi bir çok konuda yoğun destekleme çalışmalarımız mevcuttur” dedi.

  ÇALISMALAR DEVAM EDECEK”

  Erdurmuş, Afyonkarahisar’da 2002-2011 yılları arasında Doğrudan Gelir Desteği Mazot, Gübre desteği, Sertifikalı Tohumluk Desteği Toprak Analiz Desteği, Hayvancılık desteklemeleri 603 milyar 200 milyon 649 bin TL çiftçilerimize desteğin sağlandığını aktardı. Erdurmuş, “2011 yılında ise Afyonkarahisar çiftçilerine 64 milyon 923 bin 280 TL. destekleme olarak gerçekleştirilecektir.2012 yılı içerisinde de çiftçilerimize Bakanlığımızca ödenen desteklemeler devam edecek olup konuyla ilgili İl Müdürlüğümüz çalışmaları devam etmektedir” şeklide konuştu.
+ Yorum Gönder


dinarda mazot desdeklemeleri