+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Fethiyedeki piknik alanları - fethiyede piknik yapilacak yerler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Fethiyedeki piknik alanları - fethiyede piknik yapilacak yerler
  fethiyedeki piknik alanları fethiyede piknik yapilacak yerler, 2. Asel
  Bayan Üye

  fethiyedeki piknik alanları fethiyede piknik yapilacak yerler
  fethye.jpg
  Fethiye’nin kuzey ucunda bulunan göçek limanından başlayan koylar, burunlar ve adalar ile oya gibi işlenmiş fethiyenin kıyıları kaş yönüne doğru uzamaktadır. Bu kıyılar Akdeniz’in doğal kumsalları ve ormanları ile kuçaklaşmıştır.

  Tarihi mirasları zengin ve etkileyici görüntüler sergilemektedir. Bu kıyılar’da yat turizmi de oldukça yaygındır.

  İki liman arasında Göcek, Katrancık ve Kızıl Adalar bulunur. Fethiye Limanı, çam ağaçlarıyla kaplı görkemli bir yarımada ve Fethiye (Şövalye) Adası ile korunmaktadır. Güneye doğru inildiğinde, İblis Burnu doğusunda, Belceğiz yöresinde, Ölüdeniz koyuna ulaşılır.

  fethiye’de gezilecek yerler arasında yine kayaköy ve afkule bulunmaktadır fethiye’de gezilecek yerler‘i tıklayarak diğer konuya’da göz atabilirsiniz.


  Bu küçük koy, doğal güzellikleriyleAkdeniz’in en dikkate değer yerlerindendir. Bir tuzlu su gölü görünümündeki koy, çam ağaçlarıyla kaplı dağlarla çevrilidir. Koyun girişindeki doğal beyaz kumlar, denize benzersiz bir turkuaz mavisi rengi verir. Kirlenmeyi önlemek için yazın yatlara kapalı tutulan koyun çevresinde modern turistik tesisler bulunmaktadır. İblis Burnu ile Ölüdeniz arasında bulunan Karacaören Adası ile Gemiler Adası’nda, Ortaçağ’dan kalma yapı kalıntılarına rastlanır.

  Günlüklü :
  Orman içi dinlenme kampı olarak kullanılan Günlüklü, Latince Liquidi-Ambar Orientalis olarak adlandırılan Günlük (Sığla) ağaçlarıyla kaplı bir ulusal park. Çadır tatili ve günübirlik piknik için her türlü olanağa sahip olan kampingin şirin bir plajı da var.

  Katrancı:
  Fethiye – Muğla karayolunun 15. km sinde çam ağaçlarının denizle kucaklaştığı, irili ufaklı koylarla çevrelenmiş olan Katrancı da bir Orman içi dinlenme kampı olarak hizmet veriyor. Çadır turizmi – kampçılık için ideal olanaklara sahip olan Katrancı parkında günübirlik piknik yapmak da mümkün.

  Gemiler koyu:
  Kaya Köyünün arkasındaki tepeyi aşarak gelen yol, sizi zeytin ve çam ağaçlarıyla çevrelenmiş bir başka güzelliğe, Gemiler Koyuna ulaştırıyor. Gemiler Koyunun tam karşısındaki kaplı St. Nicholas (Gemiler Adası) na bir tekne ile geçebilir ve Bizans döneminden kalma kalıntıları görebilirsiniz. 1990 yılında bir Japon Arkeoloji heyetinin Fethiye Müze‘si ile birlikte başlattığı kazılarda gün ışığına çıkartılan buluntulardan, adanın erken Hıristiyanlık döneminde önemli bir ziyaret merkezi olduğu ve denizler azizi Nicholas’ın bu adada yaşadığı anlaşılıyor.
+ Yorum Gönder


fethiye piknik alanları,  fethiye piknik yerleri,  fethiyede piknik yapılacak yerler,  fethiye mangal yerleri,  fethiyede piknik yerleri,  fethiye piknik alanı