+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Babadan evlada mal devri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Babadan evlada mal devri
  üç çocuklu bir baba,sahip olduğu tüm varlığını ileride hiç bir şekilde bozulmayacak ve geri alınamayacak biçimde iki çocuğuna nasıl verir.bunun için yapılan işlemler nasıl olur.tşk ederim 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  babadan evlada mal devri  Önümüze gelen bir işte şu durum sözkonusudur. Taraflar boşanma konusunda anlaşmıştır. Anlaşmanın bir hükmüde şudur. Davacı adına kayıtlı olan X gayrımenkulü 1/2 ve 1/2 olmak üzere taraflar arasında paylaştırılmış olup taraflar adına tesçil ettirilecektir. Taraflarlar yarı yarıya hissedar olacaktır.

  Aile mahkemesi verdiği kararda bu protokolü onaylamış, tarafların boşanmasına karar vermiştir. Ayrıca verdiği hükümde şeklindeki boşanma protokol hükümlerinin tasdikine denmiştir. Davacı tapu devir işlemini yapmamaktadır.
  Biz bu durumda doğrudan tapuya giderek mahkeme hükmü gereğince tapu devir işlemi yapılmasını tapu sicil müdürlüğünden talep edebilirmiyiz. Neticede mahkeme bir mal paylaşımına gitmiştir.Yoksa tapu sicil müdürlüğünün bağlı olduğu yerde tapu tesçilinin sağlanması için dava mı açmamız gerekmektedir.
+ Yorum Gönder


babadan çocuğa tapu devri