+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Hayvanların çocuklara olumsuz etkisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hayvanların çocuklara olumsuz etkisi
  hayvanların çocuklara olumsuz etkisi 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Hayvanların çocuklara olumsuz etkisi

  CEVAP

  Evde hayvan besleyen çocuklar hem sorumluluk alıyor hem de sevmeyi ve paylaşmayı öğreniyor.

  Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Psikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Çelikkol evde hayvan besleyen çocukların hem sorumluluk aldıklarını hem de sevmeyi ve paylaşmayı öğrendiklerini söyledi.

  Prof. Dr. Çelikkol yaptığı açıklamada evde hayvan beslemenin yetişkinler kadar çocuklar için de güzel bir uğraş olduğunu ancak bazı ailelerin çocukların bu yöndeki isteklerine pek sıcak bakmadıklarını ifade etti.

  Çocukların kedi köpek ve kuş gibi evcil hayvanlarla yakın iletişim kurmayı sevdiğini dile getiren Prof. Dr. Çelikkol bunun için günümüzde en elverişli ortamın da ev olduğunu anımsattı.

  Prof. Dr. Çelikkol evde hayvan beslemenin yetişkinlere oranla çocuklara çok daha fazla avantaj sağladığını bu eğilimdeki çocukların takdirle karşılanmasının gerektiğini belirterek şöyle devam etti:

  Evde besledikleri kedi köpek ve kuş gibi hayvanlarla yakın arkadaşlık ve dostluk ilişkisine giren çocuklar yaşıtlarına oranla çokdaha hızlı bir şekilde sosyalleşmektedirler. Çünkü bu çocuklar hayvanlarla kurdukları sıcak ve sevecen iletişim sayesinde paylaşmayısevmeyi kendilerine güvenmeyi dostluğu ve yardım etmeyi öğreniyorlar.Ayrıca bu çocuklarda yiyecek ve içeceğini verdiği sağlığıyla yakından ilgilendiği hayvan sayesinde sorumluluk duygusu gelişiyor``

  Prof. Dr. Çelikkol ailelerin tüm bu avantajları dikkate alarak çocuklarının evde hayvan beslemeye ilişkin isteklerini reddetmemelerini aksine onları teşvik edici bir yaklaşım içine girmelerini önerdi.
+ Yorum Gönder