+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Doğum sırasında oluşan boyun eğrilikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Doğum sırasında oluşan boyun eğrilikleri
  Doğum sırasında oluşan boyun eğrilikleri
  Doğum sırasında oluşan boyun eğrilikleri neden olur nasıl geçer 2. Mine
  Devamlı Üye

  Doğum sırasında oluşan boyun eğrilikleri

  Bebeklerde, doğum sırasında oluşan boyun eğriliklerinin, egzersizle % 90 oranında düzeltilebildiği kaydedildi. Erken tedavi uygulanmaması durumunda ise boyun eğriliğinin, ancak cerrahi müdahaleyle düzeltilebileceği vurgulandı. Eğriliğin, doğum öncesi veya doğum sırasında boyun yan adalelerinde meydana gelen kısalma ve gerilme sonucunda ortaya çıktığını ifade eden uzmanlar, bebeğin bu duruma maruz kalıp, kalmadığının en kısa sürede belirlenmesi gerektiği söyledi.
  Başka bozukluklara neden olabilir
  Erken tedavi uygulanmaması durumunda boyun eğriliğinin, ancak cerrahi müdahaleyle düzeltilebildiğini belirten uzmanlar, boyun eğriliğinin, yüzün bir tarafı gelişirken, diğer tarafı daha az gelişmesine, görme bozukluklarına neden olabildiğini kaydetti. Yeni doğan bebeklerde boyunda şişlik, boyun eğriliği, bakışların tek bir noktada toplanması gibi olgular tespit edildiğinde, zaman kaybedilmeden bir ortopedi uzmanına gidilmesi önerildi.

  Doğum sırasında oluşan boyun eğrilikleri hakkinda aciklamalar Doğum sırasında oluşan boyun eğrilikleri konusunda bilgiler.
+ Yorum Gönder