+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Cilt altı doğum kontrol implantı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cilt altı doğum kontrol implantı
  Cilt altı doğum kontrol implantı
  Cilt altı doğum kontrol implantı hakkında bilgi ariyorum 2. Mine
  Devamlı Üye

  Cilt altı doğum kontrol implantı

  Kolda cilt altına kolayca uygulanan ve 40 mm.’lik bir çubuktan ibaret olan cilt altı istenmeyen gebeliklerden korunma implantı, üç yıl boyunca yüksek koruma sağlıyor.
  Dünyanın pek çok gelişmiş ülkesinde güvenle kullanılan ve kadınların yaşamlarını kolaylaştırdığı için tercih ettiği implant, estrojen değil progestajen içeriyor. Uygulandıktan 8 saat sonra korunmayı başlatan implant, 3 yıl süre ile gebeliği önlüyor. Kullanıcının istediği zaman çıkarttırabildiği implant sistemi çıkarıldıktan hemen sonra kullanıcının hamile kalmasına olanak tanıyor.
  40 mm. uzunluğunda ve 2 mm. eninde olan implant, ethylenevinylacetate (E.V.A.) adı verilen, silikon yapısında olmayan polimer’den üretiliyor. Yöntem düşük dozda bir progestajen olan etonogestrel salgılıyor ve estrojen içermiyor.
  Cilt altı istenmeyen gebeliklerden korunma implantı, yöntemin uygulanması konusunda eğitim almış doktorlar tarafından kolun üst bölümünün iç yüzüne cilt altına yerleştiriliyor. Uygulama özel olarak geliştirilen enjektöre benzer aplikatör aracılığı ile lokal anestezi ile 1 dakika içerisinde gerçekleştiriliyor ve cerrahi bir işlem gerektirmiyor.
  Cilt altı istenmeyen gebeliklerden korunma implantı, kullanıldığı süre boyunca yumurta oluşumunu engelliyor. Avrupa, Kuzey-Güney Amerika ve Doğu Asya’da 9 ülkede 5 yıl süre ile 2300’den fazla kadının katılımıyla yapılan klinik çalışma sonucunda, bu yöntemle korunan kadınlarda hiç gebelik görülmediği ve başarısızlık oranının sıfır olduğu belirtiliyor.
  ORGANON tarafından 12 yıl süren araştırmalar sonucunda geliştirilen, diğer yöntemlere oranla daha kolay uygulanan ve kısırlaştırma işleminden bile daha etkin, şimdiye kadar bildirilmiş en yüksek koruma başarısına sahip cilt altı istenmeyen gebeliklerden korunma implantı reçete ile alınıyor.

  CİLT ALTI İSTENMEYEN GEBELİKLERDEN KORUNMA İMPLANTI
  Nedir ve Nasıl Kullanılır?
  Kullanımı kolay, uzun süreli gebelikten korunma yöntemidir.
  Yalnızca progestajen içerir.
  Yöntem, uygulanması konusunda eğitim almış doktorlar tarafından çok kısa sürede (en fazla 1 dakika içinde) ve kolayca uygulanıyor.
  3 yıl süreyle korunmayı sağlayan cilt altı istenmeyen gebeliklerden korunma implantı, gebelikten korunmak için geliştirilmiş en etkili yöntem
  İmplant, kullanıldığı sürece yumurtlamayı engelleyerek korunmayı gerçekleştiriyor.
  Nasıl etki gösteriyor?
  Sadece çok düşük oranda progestajen (68mg etonogestrel) içeren cilt altı istenmeyen gebeliklerden korunma implantı esas olarak kadında yumurtlamayı engelliyor.Ayrıca rahim ağzı salgısının yoğunluğunu artırarak spermlerin yumurtaya ulaşmasını engelliyor.
  Implant uygulandıktan 8 saat içinde gebelikten korumaya başlıyor.
  Kullanıcı implantı istediği zaman çıkarttırabiliyor ve 1 ay gibi kısa bir sürede gebe kalma şansı korunmayanlarla eşit hale geliyor
  Yapılan klinik çalışmalar sonucunda cilt altı istenmeyen gebeliklerden korunma implantının başarısızlık oranını % 0 olarak belirtiliyor.
  Oysa ağızdan alınan doğum kontrol hapı kullanan 100 kadından ortalama üçü 1 yıl içinde hapların alınmasının unutulması nedeniyle hamile kalıyor. Cilt altı doğum kontrol implantı bu sorunu ortadan kaldırıyor.
  Kimler Kullanabilir?
  Emziren kadınlar (Uzmanlar iki gebelik arasının 2-3 yıl olması gerektiğini belirtiyorlar
  Belirli bir süre içerisinde çocuk sahibi olmak istemeyenler
  Çok çocuk sahibi ve istenmeyen gebelikler nedeni ile sık sık küretaj olanlar
  Yeni doğum yapan kadınlar
  Kolay ve etkili korunma yöntemini tercih edenler
  Var olan yöntemlerden daha pratik ve güvenilir alternatif yöntem isteyenler
  Mesleki kariyerini gebe kalmamaya göre planlayanlar
  Diğer koruma yöntemlerinden memnun olmayanlar veya kullanamayanlar (diabet hastaları, sigara içenler, kalp ve damar hastaları gibi)
  Korunma isteyen tüm yaş gruplarındaki kadınlar.
+ Yorum Gönder