+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Bizim itikatta mezhebimizin imamı kimdir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bizim itikatta mezhebimizin imamı kimdir?
  Bizim itikatta mezhebimizin imamı kimdir?
  C-41) İmam Ebû Mensur Muhammed Mâturidî Hazretleridir. 2. Asel
  Bayan Üye

  Bizim itikatta mezhebimizin imamı kimdir


  Bizim itikatta mezhebimizin imamı kimdir.jpg

  İtikadda hak mezhep : "Ehl-i sünnet ve cemaat" mezhebidir. Bu mezhep Peygamber Efendinmizin ve ashab-ı Kiramın itikad ve ameli üzerine olan mezheptir. Buna "Fırka-i naciye" kurtulan fırka denir. Bunun dışında bazı fırkalr vardır, onlara da "Fırak-ı dalle" denir ki, başlıca yedidir: 1.Mutezile, 2.Şia, 3.Havariç, 4.Mürcie, 5.Neccariye, 6.Cebriye, 7.Müşebbihadır. Bunlar bütün kollarıyla beraber yetmişili fırkaya çıkar.
  İtikattaki mezhep imamları ikidir. İmam Ebu Mansur Muhammed Matüridi ve İmam Ebü'l Hasani'l Eşari Hazretleridir. Bizim itikattaki mezhebimizin imamı Ebu Mansur Muhammed Matüridi Hazretleridir. Şafii, Maliki ve Hanbeli mezhebine mensup olanların itikatta imamları Ebü'l Hasani'l Eşari Hazretleridir.
+ Yorum Gönder


itikatta mezhebimiz,  itikattaki mezhebimizin imamı kimdir,  bizim itikattaki mezhebimizin imamı kimdir,  itikatta mezhep imamı kimdir,  itikat mezhebimizin imami,  itikatta mezhebimiz nedir ve imamı kimdir