+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Kayıp sembol özet, kayıp sembolün hikayesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kayıp sembol özet, kayıp sembolün hikayesi
  kayıp sembol özet, kayıp sembolün hikayesi 2. Asel
  Bayan Üye

  kayıp sembol özet, kayıp sembolün hikayesi  Çeviren: Petek Demir
  Yayın Yılı: 2009
  Yayınevi: Altın Kitaplar
  Orjinal Adı: Lost Symbol
  528 sayfa
  Kitap Kağıdı
  13,5x21,5 cm
  Karton Kapak
  ISBN:9752111929
  Dili: TÜRKÇE

  Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar'dan sonra Kayıp Sembol’de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası'nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington'a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binası’na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon'ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon'ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir. Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?
 3. Zarafet
  Üye
  Kitaba başladığınız zaman elinizden bırakmak istemeyeceksiniz. Oldukça sürekleyici bir konusu var üstünede Dan Brown'un muhteşem anlatımıda eklenince, bir solukta okuyacaksınız.
+ Yorum Gönder