+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Nasıl sağlıkla ilgili kompozisyon yazmalıyım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Nasıl sağlıkla ilgili kompozisyon yazmalıyım
  Nasıl sağlıkla ilgili komposizyon yazmalıyım.? 2. Asel
  Bayan Üye

  Nasıl sağlıkla ilgili komposizyon yazmalıyım


  İnsanı, diğer canlılardan ayıran temel özellikler vardır. İnsanoğlu, çoğu zaman, hayatı boyunca bu temel özellikleri ile tanımlanmış ve tanınmaktadır. Her şeyden önce insan düşünen, konuşan, başkalarıyla anlaşan, anlatım aracı olarak dili kullanan bir varlıktır. Ama her insanın hayatı farklıdır. Her insan hayat yolunu kendi seçer ve o yolda gider.

  İnsanoğlu kendi sıfat ve tavırlarını çocuğudur. Onun iyi veya kötü vasıflarından hangisi çalarsa o türden vasıf ve davranışlar göstermeye başlar. Her şey insanın elinde yani bizim elimizde, siz de insansınız, ben de insanım, hepimiz insanız. İnsanın görevi ise doğru yolu seçebilmek.

  Ben henüz on sekiz yaşındayım, hala gencim, hiç tecrübeli değilim, hayatı iyi bilmem ama on sekiz yılın içinde ben de bir şeyler gördüm, öğrendim ve fikirlerimi paylaşmak istiyorum.

  Söylediğim gibi her insan hayat yolunu kendi seçer ama bazen insanlar yanlış yola giderler ve bir uçuruma düşerler. O uçurumdan çıkabilirler mi, çıkamazlar mı? Kimse bilmez. Dünyada çok kötü şeyler var ve insan o şeylerle çabuk alışıyor. Ama o alışkanlıkların hiç faydası yok, aksine kişinin hayatını tahrip ediyor. Hayat ise ne? İlk olarak bu bizim sağlığımız. Sağlık olmasa hayat da olmaz. Çok paran olsa fakat sağlığın olmasa hiç bir zaman mutlu olamazsın, çünkü bütün dünyadaki parayla bile sağlığı satın alamazsın.
+ Yorum Gönder


sağlıkla ilgili kompozisyon