+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Acil Hemşiresi Mesleğinin Zorlukları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Acil Hemşiresi Mesleğinin Zorlukları
  Acil Hemşiresi mesleğinin zorlukları 2. Asel
  Bayan Üye

  Acil Hemşiresi Mesleğinin Zorlukları

  Hemşireliğin zorlukları

  Birincisi meslek, halk tarafından hak ettiği değeri görmüyor. Artık halk daha bilinçli dense de hemşireliğin genel imajı halkın gözünde aynı. Bu öyle değil dese de tüm dünya, siz çalışmaya başlayınca bunu hissedeceksiniz ve bu his sizi zorlayacak. Zorlamadığını düşünelim, yine de davranışlarıyla, sözleriyle sizi çok yoracak. İnsanların saygı duymaması zamanla kendinizin de saygı duymamasına sebep olacak. Sadece sahada değil saygı duymayanlar, çevreniz, yakınınız bile bazen bunu hissettirecek.
  İkincisi senede 20 gün tatiliniz var ve İstediğiniz yerde çalışın bayram tatiliniz olmayacak. Biri olsa diğeri olmayacak bayram nöbetleri, tatil nöbetleri tutacaksınız. Yazın plan yapmak isteyeceksiniz kıştan derdine düşeceksiniz. Acaba izin alabilir miyim, acaba ayarlanabilir mi, ekip arkadaşlarım da o dönemde izin ister de bana zorluk çıkarırlar mı diye başlayacaksınız kara kara düşünmeye. Bütün tatillerde çalışanın da, yöneticinin de başı ağrır.
  Üçüncüsü işten çıkıp güzel bir planınızı yapmayı ya da iyi bir dinlenmeyi hayal ederken, son anda size nöbete kalmak zorundasın denebilir, ertesi gün boş iken pat diye nöbet için aranabilirsiniz. Bunlara hayır demek mümkün olmayabilir bazen ve bunların olması bile sizi yorar.

  ALINTI

+ Yorum Gönder