+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Acil Tıpteknisyeni Hangi Okul Mezunu Olmalı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Acil Tıpteknisyeni Hangi Okul Mezunu Olmalı
  acil tıpteknisyeni hangi okul mezunu olmalı 2. Asel
  Bayan Üye

  Acil Tıpteknisyeni Hangi Okul Mezunu Olmalı

  Acil Tıpteknisyeni Eğitimi Hakkında Bilgi  MESLEK EĞİTİMİNİN VERİLDİĞİ YERLER
  Acil Tıp Teknisyenliği mesleğinin eğitimi, Sağlık Meslek Liselerinin Sağlık alanı “Acil Tıp” dalında verilmektedir.

  MESLEK EĞİTİMİNE GİRİŞ KOŞULLARI
  Acil Tıp Teknisyenliği meslek eğitimine başlayabilmek için;
  Sağlık Meslek Liselerine girebilmek için ilköğretim okullarının 6–7–8. sınıflarında yapılacak olan “Seviye Belirleme Sınavlarının” (SBS) sonucuna, yıl sonu ders ortalamaları ile belirlenen “Yılsonu Başarı Puanının (YBP) eklenmesi ile elde edilecek olan yeterli Genel Orta Öğretim Yerleştirme Puanına (G-OYP) sahip olmak gerekmektedir.

  EĞİTİM SÜRESİ VE İÇERİĞİ
  Mesleğin eğitim süresi 4 yıldır.
  Eğitimin içeriği öğrencileri Türk Milli Eğitiminin genel amaçları, temel ilkeleri ve sağlık meslek liselerinin özel amaçları doğrultusunda, sağlık mesleği olan acil tıp teknisyenliğine hazırlamaktır. Kültür dersleri, sağlık mesleği ile ilgili temel bilim dersleri ile ilk yardım bakımı planlama, ilk yardım bakımı uygulama, acil bakım ünitesi araç ve gereçlerini kullanma, kazazedeyi koruyucu ve acil bakım ünitesine alarak iyileştirme müdahaleleri uygulama dersleri okutulmaktadır. Ayrıca 9. sınıfta genel kültür derslerinin yanı sıra, tanıtım ve yönlendirme dersi de verilmektedir.

+ Yorum Gönder