+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Eve Konuk Gelse Uğur Da Gelir Atasözünün Anlamı Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Eve Konuk Gelse Uğur Da Gelir Atasözünün Anlamı Nedir
  Eve konuk gelse uğur da gelir atasözünün anlamı nedir? 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Eve Konuk Gelse Uğur Da Gelir Atasözünün Anlamı

  Derler ya misafir on kısmetle gelir birini yer dokuzunu bırakır diye.Evin bereketi artar.Yani dostlarımız, paylaştıklarımız varsa herşey yolunda gider manası taşımaktadır

 3. Ziyaretçi
  Bir eve her zaman gelen olursa o evde bereket eksik olmaz. Çünkü bir eve gelenin olması o evin bireylerinin sevilen kişiler olduğu anlamına gelir. Misafir demek bolluk demektir.

  Böyle olabilir
 4. Ziyaretçi
  Eve misafir geldiğinde hem neşesini hemde bereketi getirir. Misafir dostluk demektir. Dostluk kardeş kadar önemli ise oda bereketi gösterir o bereketi alırsın. Evine misafir gelir sevilen insan olursun hem dostun eksik olmaz hemde bereketin. Evde ne var ne yok dostunla paylaşırın. Böylece dostluğun bol olur hemde bereketin . Anlamındadır. Umarım fayda etmiştir.

+ Yorum Gönder


eve konuk gelse uğurda gelir,  eve konuk gelse uğur da gelir atasözü anlamı,  eve konuk gelse uğur da gelir atasözünün anlamı,  eve konuk gelse uğur da gelir atasözünü açıklayan yazı,  eve konuk gelse uğur da gelir atasözünü açıklayan bir yazı,  eve konuk gelse uğur da gelir atasözünün anlamı nedir