+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Okul dersleri Forumunda Rabia işareti nedir ne anlama geliyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Rabia işareti nedir ne anlama geliyor
  Rabia işareti nedir ne anlama geliyor Rabia işareti nedir ne anlama geliyor neden 4 işareti ile sembolize edildi. 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  RABİA İŞARETİNİN ANLAMI NEDİR?


  rabia işareti erdoğan.jpg  Darbe karşıtlarının ilk toplandığı meydanın ismi, Rabiatul Adeviyye adında dindar Müslüman bir kadından esinlenerek konulmuş. Rabia'tül Adeviye Tabiin (sahabeleri görüp onların sohbetinde bulunanlara verilen isim) devrinde yetişen büyük kadın evliyalardan. Ailenin dördüncü çocuğu olduğundan ismini bu manaya gelen Rabia koydular.
  rabia işareti1.jpg

  rabia işareti2.png

  rabia-i-areti3.jpg

  rabia-i-areti4.jpg

  rabia-i-areti5.jpg

  rabia işareti6.jpg

  Gösterilerle birlikte bu ismin taşıdığı anlam Mısırlılar arasında yeni bir sembolün doğmasına neden oldu. Tahrir Meydanı'nda bulunanların zafer işareti yaptığı dönemde Rabiatul Adeviyye Meydanı'ndakiler ismin anlamına atıf yapmak ve Tahrir'deki darbe taraftarı göstericilerden ayrışmak için elleriyle dört işareti yapmaya başladılar. İşaret de hızla yayıldı.
  rabia-i-areti.jpg
 3. Gizliyara
  FoRuMaciL Security
  Rabia selamı nasıl veriliyor?  Darbe karşıtlarının simgesi haline gelen, Başbakan Erdoğan'ın da Bursa'da yaptığı Rabia selamı ne anlama geliyor? Hangi elle yapılıyor?

  Mısır'daki direnişin sembolü RABİA işareti bütün dünyada Müslümanlar tarafından özgürlüğün ve zaferin sembolü olarak kullanılmaya başlandı.  Rabia selamı ne anlama gelir?  Peki tüm Türkiye'nin merak ettiği Rabia selamı nasıl verilir ve ne anlama gelir? Gerek Kahire’de gerek dünyanın dört bir yanında darbe karşıtlarının simgesi haline gelen işaret. "Rabia" işareti, Mursi yandaşlarının toplandığı Rabiatul Adeviye Meydanı’ndan geliyor. Rabia, Arapça'da 4'üncü anlamını taşıyor.
 4. Forumacil
  Devamlı Üye
  R4BiA selamı ve Anlamı video

  R4BiA selamı ve Anlamı slayt + sesli
+ Yorum Gönder