+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Forumunda Hangi çocuklar okul korkusuna adaydır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hangi çocuklar okul korkusuna adaydır

  Hangi Çocuklar Okul Korkusuna Adaydır ?  En başta gelişme geriliği, duyusal kusurları ve zihinsel yetersizliği olan çocuklar. Çünkü; özel handikapları sınıftaki performanslarını olumsuz etkiler. Bunun dışında aşırı bağımlı büyütülmüş çocuklar; özgüvenleri ve özdenetimleri zayıf olduğu için okul ortamında güvensizlik hissederler.

  Dikkat Eksikliği Ve Hiperaktivite Bozukluğu, Tik Bozukluğu, Altını Islatma Ve Kaçırma, Obsesif Kompülsif Bozukluk, Sosyal Fobi gibi çeşitli psikiyatrik sorunları olan çocuklar da okul ortamında sorun yaşamaya ve dolayısı ile okul korkusu yaşamaya adaydırlar.
 2. Ezlem
  Üye


  Çocuklar Neden Okul Korkusu Yaşarlar ?  Çekingen olan çocuklar kendine güveni olmayan içinden gelenleri rahatlıkla ifade edemi yen çocuklarda okul korkusu olabiliyor.

 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Çekingen olan aşırı bağımlı yetiştirilen çocuklar uyum sorununu daha fazla yaşamaktadırlar. Sağlık sorunu olan çocuklarda okula gitmek istemeyen çocuklardır çeşitli problemleri olan çocuklar arkadaşları tarafından red edilme küçük düşürülme kaygısı ile okula gitmek istememektedirler.
+ Yorum Gönder