+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Forumunda Kronik okul fobisi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kronik okul fobisi nedir
  Kronik Okul Fobisi Nedir ?  Bir de okul korkusunun gözden kaçan bir şekli var ki bu kronik okul fobisidir. Yani, çocuğun yaşadığı okul fobisi zamanla sürekli hale gelebilir. Çocuk okula devam edebilir ama okul fobisini iç dünyasında çözememiştir ve derslere katılsa bile isteklendirme düşüktür, ilgisi kopuktur ve bu durum akademik başarısızlığın da en sık nedenlerindendir. Ergenlerde görülen okuldan kaçma, argo tabiriyle dersleri kırma ise okul fobisinden farklıdır. Gelişme dönemine özgü sorunlara, davranım bozukluklarına vs işaret eder.
 2. Ezlem
  Üye

  Çocuklarda Okul Korkusu

  Okul Fobisi


  Okulun ilk günlerinde başlayan okul korkusu atlatılmadığı zaman artarak çocukta okul fobisi oluşmaktadır. İçinde yaşattığı bu fobi çocuğun gelişimini ve derslerini de olumsuz yönde etkileyecektir.

 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Okul fobisinin bir türlü atlatılamaması sonucu kronikleşmesi yani süreklilik hali almasıdır. Böyle durumlarda ailenin çocuğa taviz vermemesi gerekir. Çocuğa fazla taviz veren aileler çocuğun olumsuz bir okul fobisi oluşturmasına neden olmaktadır sen bugün gitme yarın gidersin şeklindeki yaklaşım çocuğun okula olan uyumunu iyice güçleştirmektedir.
+ Yorum Gönder