+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Forumunda Anaokullarında Hangi Etkinlikler Yapılır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Anaokullarında Hangi Etkinlikler Yapılır?
  Anaokullarında Hangi Etkinlikler Yapılır ?


  Bir öğretmen en çok 25 çocuktan oluşan bir grupla ilgilenir.
  Anaokulunda belirli bir program çerçevesinde müzik dinlemek, şarkı ya da oyun öğrenmek, açık hava gezintileri yapmak gibi etkinlikler yürütülür. Kum havuzu oyunları, kaydırak, tırmanma, bilmece oyunları ve resimli kitaplara bakma türünden etkinliklerde ise daha esnek bir yol izlenir. Anaokullarında çocukların zekâ ve yaratıcılığını geliştiren çeşitli oyun gereçleri kullanılır. Bu gereçlerin belli başlıları değişik biçimli tahta parçaları, çeşitli boyalar, kâğıt, kil, renkli macun, kum, su, bebek evi, yapboz kutuları, sayıları öğrenmek için boncuklar, çubuklar ve değişik kılıklara bürünmek için giysilerdir.
 2. Mrtçlk
  Devamlı Üye

  Ana okullarında çocukların için bir çok etkinlik yapılmaktadır. Çocukların el becerilerini arttırmak için resim ve renkli hamurlarla hayal dünyalarını geliştirmektedir. Şarkı söyleyip çocuk oyunları oynanmaktadır.
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Anaokulunda serbest zaman etkinliği, türkçe dil etkinliği, fen doğa matematik etkinliği, okuma yazma etkinliği, müzik etkinliği, oyun etkinliği, sanat etkinliği ve drama etkinliği yaptırılmaktadır.
+ Yorum Gönder


anaokulunda hangi etkinlikler yapılır