+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okul Öncesi Eğitim Forumunda Anaokulu harf tanıma oyunu nasıl oynanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Anaokulu harf tanıma oyunu nasıl oynanır

  Yeni Müfredata Uygun Harf Tanıma Oyunu


  Çocuğunuz küçük ve harfleri öğretmek istiyorsanız önce sesli harflerden başlayın. Bu harfleri fon kartonuna yazıp kesin.. Büyük ve küçük harf olarak. Her kartı gösterdiğinizde hangi harf olduğunu söylesin. Yalnız burada önemli bir nokta daha var. Aynı renk fon kartonuna yazmanızı tavsiye ediyorum. Çünkü rengi ezberleyip o renk kartonu gördüğünde harfi söyleyebilir harfi öğrenmemiş olur. Harflerin yazılı olduğu bu kartonları yere saçıp "hadi bana şimdi küçük e harfini bul bakalım" diyebilirsiniz.Her bulduğunda onu motive edici sözler söylemeyi unutmayalım. Bulamadığında da lütfen motive edelim kırmayalım çocuklarımızı.

  Sesli harfleri öğrendikten sonra sessiz harfleri de öğretebilirsiniz. Ancak bunu sınıf öğretmenlerinden öğrenerek yapın. Çünkü sessiz harfleri "Ç" Çe diye çocuğunuza öğretmeyeceksiniz. Sadece sesi vermelisiniz. Harfi Çe diye öğretirseniz. yanına a getir dediğinizde Çea diyecektir. Lütfen dikkat edelim! yardım edelim derken çocuğun kafasını karıştırmayalım.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Çocuklar için anaokulu çok önemlidir. Anaokulunda çocuklar okulu sever ve birazda harf ve kelimeleri öğrenir. Ve ilk okul içinde çok önemlidir. Bir adım önde baslar
 3. Eleman
  Devamlı Üye
  Anaokulunda kelime öğretmek yasak değildir yalnız yazılı kelime öğretmen yada yazı yazdırmak veya harf öğretmeye kalkmak kesinlikle yasaktır. Bir çok anne baba çocuğunun alfabeyi öğrenmesinin onun için kolaylık sağlayacağı düşüncesi ile hemen öğretmeye kalksa bu durum çocuk için avatajdan çok sıkıntı yaratacaktır.
+ Yorum Gönder