+ Yorum Gönder
Eğitim Arşivi ve Okul ve Eğitim Forumunda fare ne ile öldürür Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  fare ne ile öldürür
  fare ne ile öldürülür 2. HAYAT
  Devamlı Üye

  fare ne ile öldürür hakında bilgi

  1) ayakla ezme metodu: en faydalı,geçerliliğini halen koruyan yöntemdir bu yöntemde fındık faresinin saklandığı yer bir şekilde faretyi kaçıracak darbeye maruz bırakarak farenin açık alan çıkması sağlanır.bu alana çıkmış farenin tepesine ayakla basmak (fazla bastırmaya gerek yok) yeterli olacaktır.
  2)yapışkan metodu: fareler kendilerini güvende hissetmek için bir kenarlarını duvara verirler.ayrıca gececi yaratıklar olduklarından sizi uğraştırırlar. bahsi geçen yapışkanlarda duvar kenarına sürülürek farenin yol güzergahına tuzak kurulmuş olur.fare çırpınmaya çalıştıkça daha çok bulaşır ve bağırmaya başlar.işte bu an çok tehlikedir zira, bu sesi duyan diğer fareler o civara yaklaşmazlar. bunu engellemenin en iyi yolu farenin kafasına beton çekicini yavaşça bırakmaktır.ses kesilir.
  3)zehirli yem metodu: fareler eğer gezginlerse işe yaradığını asla anlayamayacağınız yöntemdir.içine koyduğunuz kaşarı afiyetle yiyip geri kalan yemi de size geri bırakabilirler. öğrendiğim bir şey eğer su bulabilirse farenin zehirlenmeyeceğidir. bu sebeple gezici fareler (akşam girip sabah çıkan) için etkin yöntem olmayacaktır. hasbel kader girip de çıkamayan fareniz varsa bunun için en iyi yöntem zehirleri su kaynaklarının yakınına koymak ve su kaynağınıda kurutmak olabilir.daha işe yaradığını görmüş değilim.
  4)süpürge ile ezme metodu: bu metodda süpürgenin nevi önemlidir. eski püskül süpürgelerin sapı yahut yeni model plastik fırçaların plastik sert bölgesinin kullanılması gerekir fareye yanaşmanızı engelleyeceğinden etkili bir ve temiz bir yöntemdir.fakat fareyi ancak gördüğünüzde bir işe yarayacağından çok ta kullanışlı değildir.
  5) kapan metodu: eskden kalma olamakla beraber bilgisayar çağı farelerinde hala işe yaradığı görülmektedir etkili olması için taneli yem değil yemesi zor olan reçel gibi krem peynir gibi ürünlerin kullanılması salık verilmektedir. bu yöntem de akıllı davranmak önemlidir.kapanların karanlık kuytu köşelere yerleştirilmesi mümkünse üzerine kutu gibi boru gibi bir şey kapatılıp güvenli yer imajı verilmesi gerekir.yine her canlı gibi suya ihtyaç duyan fareyi yakalamak için sı kaynaklarına yakın yerlerde gizlenip kullanılabilir.hiç bir fare açıktaki bir kapana kendini kıstırmaz.onu ancak kapanı koyduğu yeri unutan ev ahalisi yapar.
  6) evcil hayvan metodu: çok işe yaramaktadır.zira fare içgüdüsel olarak tehlikenin olduğu yeri hisseder.yani kedi köpek kokusu aldığı hiçbir eve girmez.dediğimiz gibi fareler çok zekidir. öyle mallıklar insan nesline mahsustur.bu arada yanlış bir kanı kedilerin fare yedikleri yönündedir. kediler meraklı ve hareketli objelere karşı oyunbaz kıvamdadır.bu sebeple fareyi gören kedi aslen oyun oynamak amacıyla patisini fare üzerine indirir.canı sıkılınca da ölüsünü bırakır.bazı kediler çok sevdikleri bu oyuncağı dışarda bulurlarsa ekrar oynamak amacıyla eve getirebilirler.
  tarla faresi yakalama yöntemleri
  bunlar fındık faresinden hafif hallice olduklarından, fındık faresi yöntemleri aynen kullanılabilir. burada dikkat edilmesi gereken tarla faresinin birini evinizde (genellikle yazlık) görüyorsanız, muhakkak yedi ceddi de orada olacağını unutmamaktır.
  1) has------ metodu: bu metodda demin söylediğim birini yakaladım rahatım mantığı etkilidir.birini ve hatta üçünü öldürmüş olabilirsiniz ama, bu rahatlamanız gerektiği anlamına gelmez.saklanma teknikleri fındık fareleri gibi gelişmemiştir.genellikle yuvalarında yakalanırlar ama, birinin yakalandığını gören diğerleri yuvaya yaklaşmayacaktır. sonra siz çatal alayım yemeğimi yiyeyim derken pırt üstünüze zıplayabilir. bu yöntemde kıç üztü yere düşerken ağızdan çıkan hassssiikttiiirr ve peşinen mına koyiimm lafları fareyi korkutmaya yeter kapı açıksa gelmemek üzere kaçar kapalıysa artık uygun olan bir yöntemle imha edilir.
  lağım faresi(sıçan) yakalama yöntemleri
  bu türe artık fare demek aslanan kedi demekle birdir. bunları yakalamaya çalışmamak mümkün mertebe uzak durmak en akılcı yöntemdir.size bulaşmayan her sıçanın bin yaşama hakkı mevcuttur.çiğnetmez namuzsuz.
  #8970879 nolu entry de bu hayvanla girilmiş bir macera detayları ile anlatılmaktadır. hayatınızı derinden etkileyebilecek bu hayvandan tekrar ediyorum uzak durunuz. gene de kaşınanlar için.
  1)tahta kapan metodu: bu hayvanlar kısaca sıçan, öyle minik kapanlara bakıp gülerler ancak.kedi kaçırandır bunlar küçücük kapan ne yapacak. o sebeple girebileceği büyüklükteki tahta kapanlar gerekmektedir. yani en azından eskiden bunlar lazımdı.
  * haşlayarak öldürme metodu: bu metod tahta kapanla yakalanmış sıçanı yok etmek üzere tasarlanmıştır.zira sıçan tahta kapan içerisinde halen canlıdır. kaynar su itina ile kafasından aşağı dökülerek beyninin 100 cantigratta buharlaşmasını seyretmek ve seyrederken küfür savurmak insanoğlunu en rahatlatan unsurdur.çocukların yanında yapılmaması özellikle tavsiye olunur.genç dimağların yamulması söz konusudur.
  *demir sokma metodu: bunda da canlı olan sıçan kızgın olursa daha iyi olan demir darbeleri ile öldürülür.
  *kapanın kapağını açma metodu: bu yöntem tavsiye edilmez çünkü yine dönüp dolaşır sizi bulur ve artık kulak,parmak allah ne verdiyse götürür.
  2) paten metodu: bu yöntem tamamıyla bana özgüdür. efendim bizim almanyada amcamız var icabında.bunun oğluda var oğlunun eskilerini lüçükken biz giyerdik.eski dediysem pırıl pırıl.çocuk o kadar şişmanki 2 ay önce alınan 2 ay sonra olmuyor. hatta o kadar şişmanki benim lisede giydiğim gömleği herifin ilk okul fotografında görüp dumura uğramıştım.sonra zayıfladı filan boyda var yakışıklı bişi oldu
  hah nerde kalmıştım.gene bilimsel makalenin içine etme yöntemi buldum hayırlısı. bunun pateni vardı artık bizim kullandığımız tabi patenin fren sistemi yok. oyüzden iki ayak giymek zor oluyor.bir de bizim mahalle yokuş iyice imkansız. bundan olayı bu patenlerin birini ben birini kardeşim kullanıyoruz(yine bu sebepten benim ayakkabıların hep sol teki aşınırdı) gene günlerden bir gün arkadaşlar koşturuyor ben de peşlerinden vınnn vınnn kayıyorum. tabi onlar benden daha hızlı ben artık arkadan takipteyim.niye koşturduklarını da bilmiyorum aslında.bunlar yöndeğiştirip bana doğru koşmaya başladılar. ben de canlarımmm ne de severler beni diye daha bi vınnn vınnn hızlandım sonra arabalar kasise gelince hoplar ya benim paten de öyşe oldu bir de baktım.ezmişim sıçancağızı ya işte böyşe sevgili seyirciler
  3) defeleme metodu: bu yöntemde sıçanı öldürmeyeceğinizi kendisine beyan edip diğer her yeri kapatıp sokak kapısını gösterirsiniz.çıkarsa çıakr.çıkmazsa artık bilemem.bizimki çıkmıştı.


  ) ayakla ezme metodu: hiç bir insan evladına tavsiye etmeyeceğim metoddor.nedenini yukarıdaki entry i okuyunca anlayacaksınız.
  gelincik yakalama yöntemi:
  bu yöntemde aslında gelincik yakalanmaz.zira gelincik aşırı derece zeki ve kindar bir hayvandır.gene yalık gibi mekanlarda oranın ilk sahibi olduğundan kolay kolay yuvasını terketmeyecektir. ama evinize girmeye de pek tenezzül etmez.bu sebeple sataşmadan ama önleminiz alarak yaşamanız gerekmektedir.çevredeki gelişmeler sebebiyle zaten o kendisine daha sessiz sakin bir yer bulacaktır.tekrar ediyorum tamamını bir seferde yok edemeyecekseniz asla ve asla sataşmayın.korkutmayın taşatmayın.sizden korksa çoluk çocuğunuza zarar verir.kesin yapar bi pislik
 3. Hazal
  Devamlı Üye
  Kimyasal silah yoksa bir atom bombası yok edebilir, kesinlikle hafif silahlar işlemez


  FARE ile mücadele  Fare çok zararlı bir haşeredir. Çok eski zamanlarda ilaçlamanın bilinmediği dönemlerde fareler hızla ürer ve salgın hastalık yaparak insanların ölümüne neden olurdu. Fareyi kapan kurarak yakalamak uzun zamanda fare yakalamaya neden olur, siz bir fare yakalayıncaya kadar birçok fare üremeye devam eder. Günümüzde uygulanan kokulu- kokusuz ilaçlama ve fare için hazırlanmış özel ilaçlar bir anda pek çok farenin ölmesini sağlar. Farenin bulunabileceği yerler depo, ambar, gemi, fırın, çatı, vb yerler periyodik olarak ilaçlanmalıdır. Fakat fare eve bir yerden 1 tane gelmiş ve yuva yapmamışsa 1 defa yapılan ilaçlama yeterli olur.
+ Yorum Gönder


fareyi ne öldürür