+ Yorum Gönder
Eğitim Arşivi ve Okul ve Eğitim Forumunda Bütünleştiricilik nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Bütünleştiricilik nedir
  Bütünleştiricilik nedir


  Bütünleştirme, bireysel farklılıkları ne olursa olsun bütün bireylerin kabul ve saygı görmesi anlamına gelir. Eğitimde bütünleştirme, bütün çocukların kendi ihtiyaçlarına en iyi yanıt veren eğitime erişebilmesini gerektirir. Bu ise çocuğun okula göre değil, okulun, eğitim ortamının çocuğa göre uyarlanması anlamına gelmektedir.

  Eğitimde bütünleştirme, özel eğitim kurumlarındaki bütün çocukların diğer okullara alınması anlamına gelmez; özel eğitim kurumları ile diğer okulların birbirleriyle daha yakın işbirliği içinde çalışmalarını gerektirir.

  Eğitimde bütünleştirme aynı zamanda her çocuğa tek tek bakmak ve kendilerine en uygun eğitimi alıp almadıklarını tespit etmek anlamına gelir. Bu ise okula devam eden bütün çocuklara bakmak ve bireysel ihtiyaçlarının karşılanabilmesi için yapılması gereken değişiklikler olup olmadığını gözlemlemek anlamına gelir.
 2. Fatma
  Administrator

  Herhangi bir düşünür felsefe konularına ele alırken zihinsel süreçleri derinlemesine işler. Felsefenin Eleştirel Boyutu: Sokrates’in genel yaklaşımı felsefenin eleştirel boyutuna güzel bir örnek teşkil eder
+ Yorum Gönder


bütünleştiricilik nedir ,  bütünleştiricilik,  Butunlestiricilik nedir,  felsefede bütünleştiricilik nedir,  felsefede bütünleştiricilik,  bütünleştiricilik nedir kısaca