+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okullarımız Forumunda Üsküdar ahmet keleşoğlu anadolu lisesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Üsküdar ahmet keleşoğlu anadolu lisesi
  ÜSKÜDAR AHMET KELEŞOĞLU ANADOLU LİSESİ

  Tarihçe: 1984 yılında "Üsküdar Anadolu Lisesi" olarak kurulmuştur. 2002 de adı "Üsküdar Ahmet Keleşoğlu Anadolu Lisesi" olarak değiştirilmiştir.

  Eğitim öğretim Durumu: 2'si yabancı, 44 öğretmen bulunmaktadır, Öğretim süresi 4 yıldır.

  Öğretim Dili: Öğretim dili Almanca, ikinci yabancı dil İngilizcedir.

  Okulun Uyguladığı Farklı Program: öğrencilerin yurtdışındaki üniversite-erde geçerli olan ZDP (Almanca Dil Sertifikası) ve SOP (Sprach Diploma) alma imkânları bulunmaktadır Ayrıca öğrencilere 1996 -1997 öğretim yılından bugüne kadar bilgisayar okuryazarlığı dersi verilmek suretiyle, bilgisayar destekli ve internet bağlantılı ders işleme olanağı oluşturulmuştur.

  Kütüphane: Yaklaşık 1000 kitap bulunmaktadır. Bunlardan 700'ü yabancı dildedir.

  Tesisler: Fizik, kimya, biyoloji ve bilgisayar laboratuarları bulunmaktadır. Ayrıca okul bünyesinde iki katlı Eğitim Kültür Merkezi yer almaktadır. Bu merkezde kapalı spor salonu, 160 kişilik tiyatro ve konferans salonu, resim ve müzik atölyeleri, jimnastik ve fitness salonu bulunmaktadır.

  Tel: ( 0216) 33493 20 21 Fax: ( 0216) 334 59 50

  Adres: Yeni Ocak Sok. Bağlarbaşı 1/5 Üsküdar / İSTANBUL
 2. Gamze
  Devamlı Üye

  Okul çok güzel.Verilen eğitim sunulan imkanlar çok iyi.Ama keşke öğretim dili Türkçe olsaydı.Kendi dilimiz varken neden başkalarının dilinden öğretim görelim.Tamam almanca ve İngilizce de çok iyi diller hatta İngilizce ana dilimiz gibi olmuş ama öncelikli olarak Türkçeyi tercih ederim.
+ Yorum Gönder