+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Okullarımız Forumunda Seymen 8.boru İlköğretim Okulu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Seymen 8.boru İlköğretim Okulu
  Seymen 8.boru İlköğretim Okulu


  Bahçecik Seymen 8.boru İlköğretim Okulu Kocaeli İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. Okulun web sitesinden veya aşağıda verilen telefon numarasından; Bahçecik Seymen 8.boru İlköğretim Okulu öğretmenleri, idari personel, okulun imkanları, Bahçecik Seymen 8.boru İlköğretim Okulu resimleri (fotoğrafları), okuldaki öğretmen sayısı, öğrenci sayısı, Bahçecik Seymen 8.boru İlköğretim Okulu öğrencilerinin futbol, basketbol, voleybol v.s. spor dallarındaki başarıları, Bahçecik Seymen 8.boru İlköğretim Okulu öğrencileri tarafından yapılan tiyatro, müzik ve resim gibi kültürel faaliyetler ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz.

  Bahçecik Seymen 8.boru İlköğretim Okulu Tarihçesi..

  11 Haziran 1987 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Metin EMİROĞLU tarafından açılarak Eğitim Öğretim çalışmalarına başlamıştır.
  İlkokul olarak 1994-1995 Eğitim Öğretim yılına kadar normal eğitim olarak hizmet vermekte iken, 1994-1995 Eğitim Öğretim yılından itibaren İlköğretim Okulu olmuş ve ikili Eğitim ve Öğretim’e geçmiştir.
  Eğitim Öğretim hayatına 160 öğrenci ile başlayan okulumuz, 1999 yılında 720’ye ulaşmıştı.17 Ağustos 1999 Kocaeli depreminde okulumuzun bulunduğu Seymen Mahallesinde yıkım %90 oranında olmuş, deprem sonrasında Eğitim ve Öğretime ancak 60 öğrenci ile başlanabilmiştir.
  Kurulduğu günden itibaren Eğitim ve öğretimde “Kalite”yi arttırmayı amaç edinen okulumuz büyüme ve gelişimini sürdürerek, Merkez okulları içinde adı sıkça duyulan ve bilinen bir eğitim yuvası olarak kendisini tanıtmıştır.
  Okulumuzun köklü okullar arasında olmasından dolayı, okul kimliği ve kültürü oluşmuştur. Bu duruma gelmesinde, Okul idaremiz görev yapan öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizin özverili çalışmalarıyla gerçekleşmiştir.
  Sürekli gelişmeyi hedefleyen okulumuzda, sosyal ve kültürel etkinliklere yeterince önem verilmekte, çocuklarımızın yararlı birer yurttaş olarak yetişmeleri için fırsat eşitliği tanınmaktadır. Geleceğin, eğitim dünyasının etkili olacağı inancıyla öğrencilerin ferdi kabiliyetlerini ortaya çıkararak, farklı kişilik ve mizaçlara sahip kişilere doğru yönlendirmeler ile zihinsel, duygusal ve fiziksel yönden sağlıklı bireyler yetiştirmek amacıyla okulumuz stratejik planlamasını ve hedeflerini belirlemiştir.
  Seymen 8. Boru İlköğretim Okulu olarak;
  Belirlediğimiz hedeflere ulaşmak için, aldığımız misyon görevi ile ilgili belirlediğimiz vizyonumuzu gerçekleştirmek için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağımızı ve çok çalışmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

  Bahçecik Seymen 8.boru İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

  Bağlı olduğu kurum: Milli Eğitim Bakanlığı
  Bulunduğu Yer: KOCAELİ / İZMİT
  Adı: BAHÇECİK SEYMEN 8.BORU İLKÖĞRETİM OKULU
  Adresi: SEYMEN MAH. PREVEZE CAD.NO:2 BAHÇECİK/İZMİT
  Telefon Numarası: 2623432243
  Faks Numarası: 2623432717
  E-mail Adresi:
  Web Adresi: -
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  Seyman 8.boru ilk öğretim okulu Kocaeli İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı bir okuldur. 11 Haziran 1987 tarihinde dönemin Milli Eğitim Bakanı Metin EMİROĞLU tarafından açılarak Eğitim Öğretim çalışmalarına başlamıştır.
+ Yorum Gönder