+ Yorum Gönder
GSM Arşivi ve Operatörler Forumunda Nokia 5310 xpressmusic hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DR.MATRİX
  Devamlı Üye

  Nokia 5310 xpressmusic hakkında bilgi
  Nokia 5310 xpressmusic

  Nokia 5310 xpressmusic aslında benim en fazla dinlediğim müziklerden bir tanesi ban hakkında bilgiler verir misiniz?

  Sony Ericsson, “Walkman telefon” sloganıyla ardı ardına müzik çalma özellikleri ön plana çıkarılmış modelleri piyasaya sürünce, Nokia’da bu seriye XpressMusic ile cevap verdi. 1-2 aya kadar Türkiye’ye gelmesi muhtemel Nokia 5310 XpressMusic, Sony Ericsson’un W880 modeline dişini geçirmeye çalışacak.

  ilk göze çarpan, önceki kaba modellere göre oldukça ince ve hafif olması: Nokia 5310, 9.9mm kalınlığı ve sadece 70 gramlık ağırlığı ile, incelik ve hafiflik konusunda da iddialı olduğunu gösteriyor. Nokia 5310′un boyutları 104 x 44.7 x 9.9mm.
  Symbian S40 işletim sistemli Nokia 5310 XpressMusic üzerine, standart bir 3.5mm kulaklık girişi bulunuyor; Sony Ericsson’un adaptörlü girişleriyle kıyaslandığında, doğru bir karar. Bilgisayar bağlantısı da, yine endüstri standardı haline gelmeye başlayan (çok şükür!) microUSB girişi sayesinde yapılıyor. 30 MB’lık dahili depolama alanı, 4 GB’a kadar olan MicroSD kartları alabiliyor ve hot swap özelliğine sahip; yani kart takıp çıkarmak için telefonu kapatmanıza gerek yok.
  860 mAh Lityum İyon batarya, 18 saat müzik dinlemenizi sağlayabiliyor (bu esnada sağır olmazsanız). Bekleme süresi 300 saat, konuşma süresi ise 4.3 saat olarak verilmiş. Bildiğiniz gibi, bu rakamların yarısına bile ulaşmak neredeyse imkansız.
  2 megapiksellik kameranın gece çekim modu ve flaşı bulunuyor. 4x dijital zoom mevcut.
  Bunların dışında, Nokia 5310′da EDGE, stereo Bluetooth, Push To Talk (Bas Konuş), dışarıdan ve telefondan ses kaydı gibi servis ve özellikler de mevcut.


  Altec Lansing ve JBL, Nokia ile anlaşıp XpressMusic serisi için aksesuar üretme kararı almışlar.


  Telefonun fiyatı 300 doların altında olacak; bu çok makul bir fiyat (özelliklere göre), ancak Türkiye şartlarında bu fiyatın 550-600 YTL’nin üzerine çıkmasını bekleyebiliriz (malum; ÖTV bahanesi!)
 2. Acil

  Nokia 5310 xpressmusic hakkında bilgi isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder