+ Yorum Gönder
GSM Arşivi ve Operatörler Forumunda Cep telefonu ile sahte para testi nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Cep telefonu ile sahte para testi nasıl yapılır

  Cep telefonuyla sahte para nasıl test edilir kısa bilgiler

  Arkadaşlar sizce cep telefonuyla sahte para nasıl tespit edilir bana açıklar mısınız?

  Paranın sahte olup olmadığı cep telefonuyla tespit edilebilecek. Dünya çapında banknot üreten Alman Giesecke ve Devrient şirketinden yapılan açıklamada, tüketicinin, yeni geliştirilen güvenlik özelliği sayesinde cep telefonu vasıtasıyla paranın sahte olup olmadığını anlayabileceğini belirtti.
  Bunun için tüketicinin cep telefonunun hoparlörlerini açması gerektiği ifade edilen açıklamada, bu güvenlik uygulamasının, cep telefonlarındaki hoparlörlerin kullanımında oluşan manyetik alanda özel renk pigmentlerin uğradığı etkileşime dayandığı kaydedildi.

  Cep_telefonu.jpg

  HOPARLÖRÜ KULLANACAK
  Açıklamada, cep telefonunun hoparlörlerini banknotun bir renk alanına tutulması durumunda buradaki renklerin nasıl değiştiğinin gözlenebileceği bildirildi. Bu işlevin başka manyetik alanların oluşmasıyla da gerçekleştirilebileceği ifade edildi. Dünya çapında 60 para birimini üreten Alman Giesecke ve Devrient şirketi, bu uygulamanın euro para birimi için de uygulanıp uygulanmayacağı konusunda bir açıklama yapmadı. (AA)
 2. ELMAS
  Bayan Üye

  Bunun olabilmesi için büyük ihtimalle yüksek modelli cep telefonları kullanmak gerekecek. Haber 2012 yılında yayınlanmıştı ama hala bir gelişme yok bu konuda.
 3. coolguy
  Yeni Üye
  Aslında bunun için bir uygulama geliştirilse, inanılmaz indirlme rekorları kırar derim.Özel bir melodi geliştirecek ya da farklı bir tonda renk oluşturacak ekranda ve paraya tutacaksınız.Dünya çapında 60'dan fazla ülkeden indirirler uygulamayı.
+ Yorum Gönder


sahte para nasil yapilir forum