+ Yorum Gönder
Vücudumuzu Tanıyalım ve Organlarımız Forumunda Insan Kemikleri Neden Ağrır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Insan Kemikleri Neden Ağrır
  insan kemikleri neden ağrır 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Insan Kemikleri Neden Ağrır


  Vücudunuzda böyle ağrı yapacak nedenlerin başında fibromyalji gelir. Fibromyalji özellikle omuz üst kısmı, sırtta, belde, bacaklarda belli noktalarda (tetik noktası) ağrıya neden olan sanki sırtınız tutulmuş hissi veren ve depresyon ve stresle ilişkisi olan bir durumdur. Ayrıca uyku bozukluklarında da bu yakınmalar görülebilir. Ayrıca hipotiroidi (tiroid bezinin yavaş çalışması) D vitamini eksikliği (osteomalazi), paratiroid hormon yüksekliği, multipl myelom, Parkinson hastalıkları da vücutta yaygın ağrıya neden olabilir. Bu hastalıklar yönünden de tetkik edilmenizde fayda var. Fizik tedavi doktoruna başvurmanız ve yapacağı muayene ve tetkikler (kan ve görüntüleme yöntemleri) ile öncelikle tanınızın konulması ve daha sonra tedavinize başlanması uygun olacaktır.

 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  İnsanlarda kemik ağrılarının başlıca nedenlerinden biri D vitamini eksikliğidir.D vitamini kemilerin yapısını korur.D vitamini yoğurt, süt,sardalya ,peynir vb. besinlerin yapısında bulunur.
+ Yorum Gönder


kemikler neden ağrır,  insanın kemikleri neden ağrır,  kemikler neden agrir,  kemik neden ağrır,  kemiklerimiz neden ağrır,  vücuttaki kemikler neden ağrır