+ Yorum Gönder
Vücudumuzu Tanıyalım ve Organlarımız Forumunda Organların Önemi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Organların Önemi
  Organların Önemi

  Canlıdaki belirli görevleri yerine getiren doku grubuna organ denir. İnsanlar, hayvanlar ve diğer canlılarda organlar hayati öneme sahiptir. Canlılığın devam etmesi için her organ ayrı bir görev üstlenmiştir
  Canlılarda hayatın sağlıklı ve düzenli bir şekilde işlemesini organlar sağlar. Canlıların beslenmesi, solunum yapması, sindirim yapması, görmesi, konuşması, yürümesi ve diğer bütün işlevleri organlar vasıtası ile gerçekleştirilir. Bu yüzden bu organlar canlının yaşantyısınısürdürebilmesi için çok büyük bir öneme sahiptir.

  Canlılarda hayati öneme sahip bu organlardan bir kaçına örnek vermek gerekise; kalp, akciğer, beyin, göz, mide, dalak, pankreas, böbrekler, karaciğer vs.
 2. Kadir
  Devamlı Üye

  İnsanlar kusursuz olarak yaratılmış canlılardır ama bir düşünürseniz bir insanın akciğeri olmasa nefes alamaz, kalbi olmasa kan dolaşımı olmaz, midesi olmasa aç kalır besin alamaz, böbrek olmasa kan temizlenemez yani demek istiyorum ki insan için her organ önemlidir bir organ bile olmasa insan hayatını bazen olumsuz etkiliyor.
+ Yorum Gönder