+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Oyun Destek Forumunda Pokemon PC Oyunu Çözümü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. DR.MATRİX
  Devamlı Üye

  Pokemon PC Oyunu Çözümü

  Pokemon PC Oyunu Çözümü  oyunun tam çözümü:
  İlk şehirde (Viridian City) yolu tıkayanları geçmek İçin ve mart’tan alışveriş yapabilmek İçin mart’ta size verilen Oak’s parcel’İ Oak’a ***ürmeniz lazım.
  Karşınıza çıkan ilk gym’in lideri yok. Zaten oradan en son nişanı alacağız.
  Brock kaya Pokémonlarına sahiptir ve Pewter City’dedir. Onu yenebilmek İçin su ve bitki türü pokemonlar daha etkili olur. Çizgi filmden etkilenip koca Onix’İ minicik Pikachu ile yenebileceğinizi sanmayın.
  Misty, su Pokémonlarına sahiptir ve bitki ile elektrik türü Pokémonlarla rahatça yenebilirsiniz. Cerulean City’dedir. Charmender’ınızla saldırmayın yazık olur. Charizard’ınız varsa tabi ki saldırın.
  3. nişanı alacağınız şehirde (Vermilion City) SS.Anne gemisi bulunuyor. Bu geminin İçindeki herkesi yenin ve kaptan cut’İ alıp gemiden çıkın. Siz gemiden çıkınca gemi hareket edecektir. Arkasından el sallayın.
  Cut item’iyle diğer ağaçların yanında ince görünen ağaçları kesebilirsiniz. Bu sayede 3. nişanı alacağınız gym’e girebilirsiniz.
  İçeri girince bir sürü sepet görceksiniz. Hepsinin İçini araştırıp iki şey bulmanız gerekiyor. İkincisi birincinin yanında.
  Vermilion City’deki Pokémon fan club’dan bisiklet almanızı sağlayacak kağıdı alabilirsiniz. Bisiklet dükkanı Cerulean City’de.
  Şehrin çıkışına giderken karşınıza uyuyan bir Snorlax çıkıcak. Bunu uyandırmak İçin “pokeflute” lazım. Poke flute almak İçin silph scope lazım.
  Diglett’s Cave’e girin. Sonunda Viridian City’nin yanında bir yere çıkıcaksınız. Oradaki bir binadan flash item’ini alın. Bu sayede Rock Tunnele girebilirsiniz.
  Rock Tunnel Cerulean City’nin sağındadır. Ayrıca yanlarında gördüğünüz gölden gidince Power Plant’a ulaşılır. Ama önce surf item’ini almalısınız.
  Rock Tunnel’in sonunda Lavender Town’a ulaşırsınız. Pokémon Tower buradadır. İçİ hayalet Pokémonlarla doludur ve burada silph scope olmadam poke flute alamazasınız.
  Lavender Town’dan sola gidince Celadon City’e gidilir. Buradan 4. nişanı alacaksınız. Sonra şehirdeki kumarhanenin duvarındaki resme basınca yanda bir kapı açılacak.
  O kapıdan girin ve oradaki bütün Roketleri yenin (Jessie ile James’e rastlamadım). Sonunda liderleri Giovanni’yi de yenin. O size sliph scope verecek.
  Artık Pokemon tower’a geri dönebiliriz. Bütün katları çıkın en son katta daha önce Pokémon’larınızın korktuğu hayaletle savaşıp merdivenlerden çıkın. Ordaki adamı kurtarın.
  Birden adamın evine İşınlanacaksınız. Adamla bir daha konuşunca size poke flute vercek. Artık Snorlax’ları uyandırabilirsiniz (öbürü Celadon City’nin solunda). Uyandırınca yakalamayı unutmayın.
  O büyük mart’tan su alın. Sonra geçemediğiniz geçitlerden birine gidin. Oradaki görevli size susadım su isterim falan diyordu. Al suyunu deyip geçin.
  Saffron City’desiniz. Busada 6. nişanı alcaz. 5.yi sonra alırız. Şehri Roket Tekımı ele geçirmiş. Şirket binasına girin. Burda karşınıza çıkan roketleri yenmeli ve şirketin başkanını kurtarmalısınız.
  Şehri Roketlerden temizleyince başkan size master ball verecek. Bununla mewtwo ve efsanevi Pokémonları yakalayabilirsiniz. Artık gym’lerede girebiliriz. Sabrina’dan 6. nişanı alın.
  Ama yanında bir gym daha var. O size rozet vermez ama herkesi yenerseniz Hitmonchen ve Hitmonlee verir. Ben Hitmonlee almıştım.
  Artık 5. nişanımızı almak İçin Fuchsia City’ye doğru yola koyulduk. İki yol var. Ya Celadon City’nin solundaki Snorlax’İ uyandırıp bisiklet yolundan gitcez tabi bisiklet aldıysanız. Bu arada oradaki ağacı kesip geçitten geçince küçük bir ev çıkcak. Bu evdekiler size fly itemi vercek. Böylece her yere uçabileceksiniz. Neyse, ya da Vermilion City’dekini uyandırıp gideceksiniz.
  Buradan 5. nişanınızı alın. Ama burada daha İşmiz bitmedi. Safari Zone’a girip Pokémon yakalayabiliriz ama bize kendi Pokémonlarımızı kullandırmıyorlar. Burada asıl amacımız Secret House’u bulup surf item’ini almak. Bunu alamazsak diğer nişanlarıda alamayız.
  Bu item’İ aldıktan sonra Fuchsia City’deki denize açılalım. Geldiğimiz ada Seafoam Islands. Burada Pokémon salonu yok, ama bir sürü Pokémon yakalayabilirsiniz.
  Burada İşiniz bitince Pallet Town’a dönüp oradaki göle girin ve gidin. Sonunda vardığınız ada Cinnebar Island. Burdaki gym’in kapısı kilitli. Açmak lazım. Bu arada elinizde Pokémon fosilleri varsa burada onları canlandırabilirisiniz.
  Neyse biz İşimize dönelim. Gym’in yanındaki binaya girin. Heryeri dolaşın. Amacınız secret key’İ bulmak. Bu anahtarla gym’e girebilirsiniz.
  Artık girin ve nişanınızı alın. Bu kadar basit. 8. nişan ise Viridian City’de. Kapalı olan gym biz 7 nişan da alıncaya kadar açılmış. Lideri Giovanni tanıdık biri. Gidin ve nişanınızı alın. Ne diyim. Önce şu Pokémonunu yolla diyim. Yetmedi mi?
  Pokémon ligine gitmeye hazırız. Ama önce strenght itemini almalıyız çünkü Indigo Plateau’na giden Victory Road’da bizi ittirilmesi gereken kayalar bekliyor. Fuchsia City’de bir adam size olta vermişti. Onun evinin yanındaki evdeki adama gold teethi verince oda size strenght’İ verir.
  Pokémon ligi binası Viridian City’nin sağ tarafında. Binanı sonunda Victory Road’a ulaşabilirsiniz. Burada yolunuzu kayaların tıkadığını göreceksiniz. Bunları strenght öğrettiğiniz Pokémonunuzla yerdeki düğmeye benzeyen şeylerin üzerine ***ürünce yollar açılacaktır.
  Sonunda Indigo Plateau’ya varınca oradaki mart’tan max potion’lar ve revive’ler alın bolca. Çünkü üstüste 5 zorlu maça çıkacaksınız. Finalde sizi süpriz biri bekliyor.
  Şampiyon olduktan sonra sadece Pokémon ligi şampiyonunun girebildiğİ ve İçinde süper Pokémonlar olan bir mağara var. Mewtwo da orada. Ve bu mağara da Cerulean City’de.
  Oyunla ilgili birkaç da öneri verelim:
  Bence başlarda bir Abra yakalayıp onu Kadabra yapın. Çok güçlü oluyor. Yoksa şampiyon olana kadar Kadabra bulamazsınız.
  Karşınıza çıkan her çeşit Pokémondan birer adet yakalayın. Aynı Pokémondan birkaç tane yakalayıp hepsini yetiştirmeye alışmayın.
  Rakibinizin Pokémonuna karşİ üstün olan Pokémonlar çıkarın.

 2. Forumacil
  Devamlı Üye

  İlk şehirde (Viridian City) yolu tıkayanları geçmek için ve mart'tan alışveriş yapabilmek için mart'ta size verilen Oak's parcel'i Oak'a götürmeniz lazım.
  Karşınıza çıkan ilk gym'in lideri yok. Zaten oradan en son nişanı alacağız.
  Brock kaya Pokémonlarına sahiptir ve Pewter City'dedir. Onu yenebilmek için su ve bitki türü pokemonlar daha etkili olur. Çizgi filmden etkilenip koca Onix'i minicik Pikachu ile yenebileceğinizi sanmayın.
  Misty, su Pokémonlarına sahiptir ve bitki ile elektrik türü Pokémonlarla rahatça yenebilirsiniz. Cerulean City'dedir. Charmender'ınızla saldırmayın yazık olur. Charizard'ınız varsa tabi ki saldırın.
  3. nişanı alacağınız şehirde (Vermilion City) SS.Anne gemisi bulunuyor. Bu geminin içindeki herkesi yenin ve kaptan cut'ı alıp gemiden çıkın. Siz gemiden çıkınca gemi hareket edecektir. Arkasından el sallayın.
  Cut item'iyle diğer ağaçların yanında ince görünen ağaçları kesebilirsiniz. Bu sayede 3. nişanı alacağınız gym'e girebilirsiniz.
  İçeri girince bir sürü sepet görceksiniz. Hepsinin içini araştırıp iki şey bulmanız gerekiyor. İkincisi birincinin yanında.
  Vermilion City'deki Pokémon fan club'dan bisiklet almanızı sağlayacak kağıdı alabilirsiniz. Bisiklet dükkanı Cerulean City'de.
  Şehrin çıkışına giderken karşınıza uyuyan bir Snorlax çıkıcak. Bunu uyandırmak için "pokeflute" lazım. Poke flute almak için silph scope lazım.
  Diglett's Cave'e girin. Sonunda Viridian City'nin yanında bir yere çıkıcaksınız. Oradaki bir binadan flash item'ini alın. Bu sayede Rock Tunnele girebilirsiniz.
  Rock Tunnel Cerulean City'nin sağındadır. Ayrıca yanlarında gördüğünüz gölden gidince Power Plant'a ulaşılır. Ama önce surf item'ini almalısınız.
  Rock Tunnel'in sonunda Lavender Town'a ulaşırsınız. Pokémon Tower buradadır. İçi hayalet Pokémonlarla doludur ve burada silph scope olmadam poke flute alamazasınız.
  Lavender Town'dan sola gidince Celadon City'e gidilir. Buradan 4. nişanı alacaksınız. Sonra şehirdeki kumarhanenin duvarındaki resme basınca yanda bir kapı açılacak.
  O kapıdan girin ve oradaki bütün Roketleri yenin (Jessie ile James'e rastlamadım). Sonunda liderleri Giovanni'yi de yenin. O size sliph scope verecek.
  Artık Pokemon tower'a geri dönebiliriz. Bütün katları çıkın en son katta daha önce Pokémon'larınızın korktuğu hayaletle savaşıp merdivenlerden çıkın. Ordaki adamı kurtarın.
  Birden adamın evine ışınlanacaksınız. Adamla bir daha konuşunca size poke flute vercek. Artık Snorlax'ları uyandırabilirsiniz (öbürü Celadon City'nin solunda). Uyandırınca yakalamayı unutmayın.
  O büyük mart'tan su alın. Sonra geçemediğiniz geçitlerden birine gidin. Oradaki görevli size susadım su isterim falan diyordu. Al suyunu deyip geçin.
  Saffron City'desiniz. Busada 6. nişanı alcaz. 5.yi sonra alırız. Şehri Roket Tekımı ele geçirmiş. Şirket binasına girin. Burda karşınıza çıkan roketleri yenmeli ve şirketin başkanını kurtarmalısınız.
  Şehri Roketlerden temizleyince başkan size master ball verecek. Bununla mewtwo ve efsanevi Pokémonları yakalayabilirsiniz. Artık gym'lerede girebiliriz. Sabrina'dan 6. nişanı alın.
  Ama yanında bir gym daha var. O size rozet vermez ama herkesi yenerseniz Hitmonchen ve Hitmonlee verir. Ben Hitmonlee almıştım.
  Artık 5. nişanımızı almak için Fuchsia City'ye doğru yola koyulduk. İki yol var. Ya Celadon City'nin solundaki Snorlax'ı uyandırıp bisiklet yolundan gitcez tabi bisiklet aldıysanız. Bu arada oradaki ağacı kesip geçitten geçince küçük bir ev çıkcak. Bu evdekiler size fly itemi vercek. Böylece her yere uçabileceksiniz. Neyse, ya da Vermilion City'dekini uyandırıp gideceksiniz.
  Buradan 5. nişanınızı alın. Ama burada daha işmiz bitmedi. Safari Zone'a girip Pokémon yakalayabiliriz ama bize kendi Pokémonlarımızı kullandırmıyorlar. Burada asıl amacımız Secret House'u bulup surf item'ini almak. Bunu alamazsak diğer nişanlarıda alamayız.
  Bu item'i aldıktan sonra Fuchsia City'deki denize açılalım. Geldiğimiz ada Seafoam Islands. Burada Pokémon salonu yok, ama bir sürü Pokémon yakalayabilirsiniz.
  Burada işiniz bitince Pallet Town'a dönüp oradaki göle girin ve gidin. Sonunda vardığınız ada Cinnebar Island. Burdaki gym'in kapısı kilitli. Açmak lazım. Bu arada elinizde Pokémon fosilleri varsa burada onları canlandırabilirisiniz.
  Neyse biz işimize dönelim. Gym'in yanındaki binaya girin. Heryeri dolaşın. Amacınız secret key'i bulmak. Bu anahtarla gym'e girebilirsi
  niz.
 3. Forumacil
  Devamlı Üye
  Artık girin ve nişanınızı alın. Bu kadar basit. 8. nişan ise Viridian City'de. Kapalı olan gym biz 7 nişan da alıncaya kadar açılmış. Lideri Giovanni tanıdık biri. Gidin ve nişanınızı alın. Ne diyim. Önce şu Pokémonunu yolla diyim. Yetmedi mi?
  Pokémon ligine gitmeye hazırız. Ama önce strenght itemini almalıyız çünkü Indigo Plateau'na giden Victory Road'da bizi ittirilmesi gereken kayalar bekliyor. Fuchsia City'de bir adam size olta vermişti. Onun evinin yanındaki evdeki adama gold teethi verince oda size strenght'i verir.
  Pokémon ligi binası Viridian City'nin sağ tarafında. Binanı sonunda Victory Road'a ulaşabilirsiniz. Burada yolunuzu kayaların tıkadığını göreceksiniz. Bunları strenght öğrettiğiniz Pokémonunuzla yerdeki düğmeye benzeyen şeylerin üzerine götürünce yollar açılacaktır.
  Sonunda Indigo Plateau'ya varınca oradaki mart'tan max potion'lar ve revive'ler alın bolca. Çünkü üstüste 5 zorlu maça çıkacaksınız. Finalde sizi süpriz biri bekliyor.
  Şampiyon olduktan sonra sadece Pokémon ligi şampiyonunun girebildiği ve içinde süper Pokémonlar olan bir mağara var. Mewtwo da orada. Ve bu mağara da Cerulean City'de.
  Oyunla ilgili birkaç da öneri verelim:

  Bence başlarda bir Abra yakalayıp onu Kadabra yapın. Çok güçlü oluyor. Yoksa şampiyon olana kadar Kadabra bulamazsınız.
  Karşınıza çıkan her çeşit Pokémondan birer adet yakalayın. Aynı Pokémondan birkaç tane yakalayıp hepsini yetiştirmeye alışmayın.
  Rakibinizin Pokémonuna karşı üstün olan Pokémonlar çıkarın.
  Genel Kültür bölümümüzden, pokemon türleri için faydalanın. Ayrıca programlar bölümünden de Pokedex'i indirmeniz yararınıza olacaktır.
  POKEMON RUBY/SAPPHIRE TAM ÇÖZÜM
  Öncelikle Oyuna Bir Kamyonda Başlıyoruz.Kamyondan İndiğimizde Annemiz Bizi Karşılıyor. Ve İçeride Machoke'ları Eşya Taşırken Görüyoruz.Buradan Yeni Bir Eve Taşındığımız Anlaşılıyor Bu Yeni Ev Aynı Zamanda Yeni Bir Macera Anlamınada Geliyorİlk Yapacağımız İş Odamıza Çıkıp Saati Ayarlamak.Daha Sonra Kendi Evimizden Çıkıp Komşumuza Gidiyoruz. Komşularımızla Tanışıyoruz.Sonra Bu Evdeki Üst Kata Çıkıyoruz Ve Oyun Boyunca Rakibimiz Olacak Olan Kız/Erkek Eğitmenle Tanışıyoruz.Ve Maceraya Başlıyoruz Komşumuzun Evinden Çıktıktan Sonra Yukarı Doğru Gidiyoruz Ve Burada Bir Kurtun Profesörü Kovaladığını Görüyoruz.İlk Yapacağımız Şey Profesör'ün Yerdeki Çantasına Bakmak Ve Buradaki 3 Pokemon'dan(Çimen,Su,Ateş)Birini Seçiyoruz.Sonra Prof.'u Kovalayn Kurtla Savaşıp Onu Yeniyoruz.

  2.Şehirde Yapmamız Gereken Pek Birşey Yok.Yukarı Doğru Çıkıyoruz Ve Burada Komşumuz Yani Rakibimizle Savaşıyoruz.Daha Sonra 2.Şehire Gidiyoruz.Burada Şehrin Ortasındaki Adamla Konuşuyoruz Ve PokeMart'a Giriyoruz.İsteyen birşeyler Alabilir
  Daha Sonra İlk Şehire Geri Dönüyoruz.Ve Profesörün Labaratuarına Giriyoruz. Burada Profesörle Konuştuktan Sonra 2.Şehire Tekrar Gidiyoruz Ve Bu Şehrin Batısındaki Yola Sapıyoruz. Bu Yolun Sonunda Yeni Bir Şehire Geliyoruz.Bu Şehirdeki Gym'e Girdiğimiz De Bir Adam Bize Nasıl Pokemon Yakalandığını Gösteriyor.Buradaki Gym'e Giremiyorsunuz Çünkü Bu Gym 5.Rozet.Yani 4 Rozet Olmadan Buraya Giremiyorsunuz.
  Bu Şehrin Kuzey Batısında Bir Ormana Giriyoruz.Hatırlayacaksınız Eski Oyunlardada Bol Böcekli Bir Orman Vardı.Buda Oraya Benziyor.Burada İlerlerken Birden Karşımıza Bir Adam Çıkıyor Ve Arkamıza Sığınıyor.Ardından Başka Birisi Geliyor.Bu İkinci Gelen Kişi Eski Oyunlardaki Gibi Roket Takımına Benzeyen Bir Çetenin Adamı.Bu Oyunda Seçtğiniz Oyuna Bağlı Olarak 2 Çeteden Biriyle Savaşıyorsunuz.Bunlardan Biri Magma Diğeri İse Aqua.Bu İkinci Gelen Çete Elemanıyla Savaşıyorsunuz.
  Yendikten Sonra Yeni Şehrimize Ulaşıyoruz.Bu Şehirdeki Gym'de Savaşıp 1.Rozetinizi Alabilirsiniz. Gym'in Pokemon Türü Kaya.
  Rozetinizi Aldıktan Sonra Şehrin Doğusundaki Mağaraya Gidiyorsunuz.Burada Ormanda Kurtardığınız Adamla Karşılaşıyorsunuz.Daha Sonra Mağaranın Girişinin Ortasındaki Yaşlı Adamla Konuşuyorsunuz.Bu Az Önce Anlattığım Çete Elemalarından Biri Bu Yaşlı Adamın Martı Pokemon'unu Kaçırmışlar.Mağarada Bu Çete Elemanıyla Savaşıyorsunuz Ve Martıyı Kurtarıyorsunuz.Daha Sonra Ormanda Kurtardığınız Adamla Konuşuyorsunuz Ve Bu Adam Size Poke-Navi-A'yı Veriyor. Bununla Haritaya Bakabiliyorsunuz.
  Bu Şehirde Hm01 Yani Cut'ı Alıyorsunuz.Daha Sonra İskelesi Olan Bir Eve Giriyorsunuz Ve Burada Martısını Kurtardığınız Yaşlı Adamı Görüyorsunuz.Bu Yaşlı Adam Sizi Botuyla 2.Rozeti Alacağınız Adaya Götürüyor.
  Bu Adadaki Gym'den 2.Rozetinizi Alıyorsunuz.Bu Gym'in Pokemon Türü Savaş.
  2.Rozetinizi Aldıktan Sonra Yaşlı Adamla Konuşuyorsunuz Ve Bu Yaşlı Adam Sizi Bir Kumsala Götürüyor. Burada Kuzeye Gittikçe Yeni Bir Şehir Karşımıza Çıkıyor.Bu Şehirdeki Evlerden Birinde Bir Bilim Adamıyla Konuşuyorsunuz.Böylece Ocean Museum'a Girebiliyorsunuz.
  Ocean Museum Denilen Yerde Birsürü Çete Elemanı Var.Ve Burada Birkaçıyla Savaşıyorsunuz.Biraz Daha İlerledikten Sonra Rakibinizle Tekrar Karşılaşıyorsunuz.Onu Yendikten Sonra Yolu Takip Ediyorsunuz Ve Kendinizi Yeni Bir Şehirde Buluyorsunuz
  Buradan Bisiklet Alabiliyorsunuz.Ama Ben Pek Kullanmadım Bisikleti.Çünkü X'e Basılı Tutup Koşabiliyorsunuz. Ayrıca Bisikletli Yola Girebilmeniz İçinde Bisiklete İhtiyacınız Var

 4. Forumacil
  Devamlı Üye

  Bu Şehirdeki Gym Elektrik Türü.Burada Lideri Yenip 3.Rozeti Aldıktan Sonra Şehirdeki Birisi Size hm06 Rock Smash'i Veriyor. Bu Hm ile Kayaları Parçalayabiliyorsunuz. Buradan Yukarı Çıkınca Yolunuza Çıkan Kayaları Parçalıyorsunuz Ve Yolunuza Devam Ediyorsunuz.İlerlerken Karşınıza Bir Çöl Çıkacak.Burada Fırtına Olduğundan Giremiyorsunuz.Buradan Sola Sapıyorsunuz Ve Bir Vadiye Geliyorsunuz. Buradan Yukarı Çıkınca Teleferiği Görüyorsunuz.Teleferiği Kullandıktan Sonra İki Çetenin Elemanlarının Savaştığını Görüyorsunuz. Yukarı Çıktığınızda Sizinle Savaşacak Olan Çete Elemanlarını Yeniyorsunuz Ve İki Çetede Yok Oluyor.
  Buradan Aşağı İndiğinizde Çıkacak Yoldan Sola Sapıyorsunuz Ve Yeni Bir Şehirle Karşılaşıyorsunuz. Bu Şehirdeki Biriyle Konuşup Hm04'ü Alıyorsunuz.Buradaki Gym Ateş Türü.Ve Salon Eski Oyundaki Sabrinanın Salonuna Benziyor. Lideri Yendikten Sonra 4. Rozeti Alıyorsunuz.Böylece Kayaları İttirme Yani Strength Saldırısını Kullanabiliyorsunuz.
  Daha Sonra Buradan Doğuya Doğru Gidiyoruz Ve Teleferiğe Binmeden Önce Karşımıza Çıkan Mağaraya Giriyoruz.Daha Sonra Bu Mağaradan Çıkıp Karlı Bir Alana Geliyoruz.Burayıda Geçtiğimizde Başka Bir Şehirle Karşılaşıyoruz. Bu Şehirde Gym Olmadığından pek Birşey Yapmadan Aşağı İniyoruz.Köprüyü Geçiyoruz Ve Dağlık Bir Alanda İlerliyoruz.Burada Bir Mağaraya Giriyoruz Ve Tekrar 1.Şehire Dönüyoruz.Burada Martıyı Kurtardığımız Mağaraya Geri Dönüyoruz Ve Kayaları Kırıyoruz.Buradan Başka Bir Şehre Geçebiliyoruz.

  Öncelikle Yapmamız Gereken Oyunun En Başında Karşımıza Çıkan Gym'e Gitmek Ve Buradan 5.Rozeti Almak. Bu Gym'in Türü Normal.Rozeti Aldıktan Sonra Salonun Hemen Yanındaki Eve Girip Buradan Surf'ü Alıyoruz.
  Surf'ü Aldıktan Sonra Bisikletimizi Aldığımız Şehire Geri Dönüyoruz Ve Buradan Sağa Doğru Giderek Kumsala Ulaşıyoruz. Surf'ü Kullanıp Karşı Topraklara Geçiyoruz.İlerledikten Sonra Karşımıza Bir Bina Çıkıyor Ve Bu Binada Gene Çete Elemanları Var.Bu Elemanları Yendikten Sonra İlerlemeye Devam Ediyoruz.Ve Yeni Vede Değişik Bir Şehirle Karşılaşıyoruz.
  Öncelikle Bu Şehire Girmeden Çıkıyoruz.Çünkü Gym'e Girmeye Kalktığımızda Birşey Bizi Engelliyor.Şehirin Sağına Doğru Gidiyoruz Ve Yolumuza Devam Ediyoruz.Ve Bir Köprüye Geliyoruz.Bu Köprüdeki Adam Bize Geçişimizi Engelleyenin Bir Pokemon Olduğunu Söylüyor Ve Bu Pokemonla Karşılaşıyoruz.Onu Yendikten Veya Yakaladıktan Sonra Şehire Geri Dönüyoruz Ve Gym'e girmemizi Engelleyen Pokemonla Savaşıyoruz.Onuda Yendikten Sonra Gym'e Girebiliyoruz.
  Bu Gym Uçuş Türü.Ve Bu Salonda Çok Karışık Bulmacalar Var.Bunları Çözdükten Sonra Lideri Yeniyoruz Ve Hm02 Yeni Fly'ı Alıyoruz. Böylece Haritada Ziyaret Ettiğimiz Şehirlere Uçabiliyoruz.
  prüyü Geçtikten Sonra Yolumuza Devam Ediyoruz.Ve Karşımıza Safari Zone Çıkıyor.Buradan Güzel Pokemonlar Yakalayabilirsiniz. Safari Zone'un Bulunduğu Yerden Aşağı İniyoruz Ve Karşımıza Bir Göl Çıkıyor.Bu Gölde Surf Yaptıktan Sonra İlerlememize Devam Ediyoruz Ve Eski Oyunlardada Olan Hayaletli Bir Kuleye Giriyoruz.Buradan Hayalet Pokemonları Yakalayabilirsiniz.Kulenin İçine Girdiğinzde Sol Taraftan Başka Bir Yere Çıkıyorsunuz.Ve Bu Yoldan Yukarı Doğru Çıktığımızda Çete Elemanlarıyla Gene Karşılaşıyoruz Onları Yendikten Sonra Yaşlı Kadınla Konuşuyoruz.
  Daha Sonra Ocean Museum'un Olduğu Şehire Geri Dönüyoruz.(Fly'ı Kullanabilirsiniz)Şehirin Kuzey Doğusuna Doğru İlerlediğimizde Bir Binanın Önünde Kalabalık Olduğunu Görüyoruz. Buradakilerle Konuştuktan Sonra Binaya Giriyoruz Ve Binada Çete Lideriyle Karşılaşıyoruz.Bu Sefer Savaşmıyoruz Lider Gidiyor.
  Daha Sonra Safari Zone'un Olduğu Bölgeye Geri Dönüyoruz Ve Buradan Bu Sefer Sağa Doğru Gidip Yeni Bir Şehirle Karşılaşıyoruz.
  Bu Şehirde Büyük Bir PokeMart Var.Pokemart'ın Önüne Geldiğimizde Rakibimizle Tekrar Savaşıyoruz. Onu Yendikten Sonra Şehrin Sağ Tarafına Gidiyoruz Ve Buradaki Denizden Yukarı Surf Yaparak Yeni Bir Mağaraya Giriyoruz. Bu Mağara Çetenin Merkezi.Buradaki Herkesi Yendikten Sonra Çete Lideriyle Konuşuyoruz.Daha Sonra Mağaradan Çıkıyoruz. Çıktığımızda Denizin Sağ Tarafına Giden Yoldaki Şeylerin Yokolduğunu Görüyoruz Ve Buradan Yolumuza Devam Ediyoruz.
  Yolumuza Devam Ettiğimizde Yeni Bir Şehirle Karşılaşıyoruz.Bu Şehirden 7.Rozeti Alacağız.7.Rozette Lidere Ulaşmak İçin 4 Koluda Çekmemiz Gerekiyor.Bu Gym'de Liderler 2 Tane.Ve Bir Güneş Ve Bir Ay Pokemonu Kullanıyorlar. 7.Rozeti Aldıktan Sonra Şehirdeki Biriyle Konuşuyoruz Ve Hm08 Yani Dive'ı Alıyoruz.Bununla Denizlerdeki Koyu Kısımlara Dalabiliyoruz.


 5. Forumacil
  Devamlı Üye

  Denizin Ortasındaki Büyük Bir Koyuluğa Dalıyoruz Ve Suyun Altında İlerlerken Bir Mağaraya Giriyoruz.Bu Mağarada Bir Denizaltı Var.Buradan Yüzeye Çıkıyoruz Tekrar.Yüzeye Çıkmak İçin X'e Yada Pokemonunuzdan Dive Saldırısını Seçmelisiniz.Buradan Yüzeye Çıktığınızda Karşınıza Bir Mağara Çıkacak. Buradaki Mağaradan Çıkmak İçin Strength Ve Rock Smash Bilen Pokemonlarınızı Yanınızda Getirmelisiniz.Mağaradan Çıktığınızda Çete Lideriyle Tekrar Karşılaşacaksınız.Ve Burada Bir Efsanevi Pokemon Göreceksiniz.Oynadığınız Oyunun Türüne Bağlı Olarak 2 Farklı Efsanevi Poke Var. Çete Liderini Yenin.Daha Sonra Kendinizi Denizde Bulacaksınız.Rakip Çete Elemanlarıda Gelecekler.
  Sonra Denizdeki Büyük Buz Dağının Olduğu Yere Gelin.Ve Buradaki Koyuluğa Dalın.Suyun Altında İlerlediğinizde Gene Bir Mağaraya Rastlayacaksınız. Bu Mağaraya Girip Yüzeye Çıkın.Ve Yeni Şehirle Karşılaşın.Bu Şehirde Gym'e Giremeyeceksiniz. Öncelikle Şehrin Kuzeyine Doğru Çıkıyoruz.Ve Burada Konuşan İki Kişiyle Konuşuyoruz. Daha Sonra Yukarıdaki Mağaraya Giriyoruz.Burada Efsanevi Pokemonla Savaşacaksınız.İsteyen Master Ball Atıp Yakalayabilir. Ayrıca Topu Atmadan Önce Gücünü Azaltmanızı Tavsiye Ederim.Efsanevi Pokemonla Karşılaşmanız Sona Erince Şehirdeki Gym Açılıyor.
  Gym'in Türü Su.Bu Gymde Çok Zor Bir Bulmaca Var.Buzların Hepsini Kırıp Buzlu Yolun Tam Önüne Gelmelisiniz.Bir Buzun Üzerinden İki Defa Geçtiğinizde Düşüyorsunuz. Bu Yüzden Biraz Zor.Lideri Yenip Son Rozetimiz Olan 8. Rozeti Alıyoruz.Lideri Yendikten Sonra Waterfall Hm'sini Alıyorsunuz.Böylece Şelalelerden Yukarı Çıkabiliyorsunuz. Bu Şehirden Çıkmak İçin Geldiğiniz Suya Geri Dönüyorsunuz Ve Buradaki Koyu Yere Tekrar Dalıyorsunuz.Denize Döndüğünüzde Yolumuza Sağ Taraftan Devam Ediyoruz. Burada Büyük Bir Şelale Var.Bu Şelaleyi Geçtiğimizde Bir Pc İle Karşılaşıyorsunuz.Bu Pcden Gücünüzü Doldurup. Mağaraya Giriyorsunuz.Mağaradan Pokemonlarınızı Geliştirebilirsiniz.Çünkü Mağaradan Sonra Lige Gidiyorsunuz! Ligte Pokemonlar 45 İle 55 Level Arasında Değişiyor.
  Elite 1ark
  Elite 2:Hayalet
  Elite 3:Buz
  Elite 4:Ejderha
  Şampiyonemir
  Ligi Geçtikten Sonra Profesör Ve Rakibimiz Geliyor.Ve Pokemonlarımızı Teker Teker Görüyoruz.(Hall Of Fame)
  TRADE YAPMAK
  Öncelikle "Trade nedir?" sorusunu cevaplayalım isterseniz. Pokemon oyunlarında bazı pokemonlar(Kadabra, Hunter vb.) son hallerine Level atlayarak geçememektedir. Yani ne kadar level yükseltirseniz yükseltin o pokemonu geliştiremezsiniz. İşte bu pokemonları geliştirmeyi Trade sayesinde yapabiliriz. Öncelikle trade yapabilmek için emülatörünüzün TGB_Dual olması lazım. Bu emülatörde menüleri karıştırarak 2. gameboy'u açın. 2. gameboyda en az pokedex'i alana kadar oynamanız lazım. Pokedex'inizi aldıktan sonra en yakın Pokemon Center'a gidin ve üst kata çıkın(her iki gameboyda da). Orada üstteki hemşirelerden birisiyle(Hangisi tam bilmiyorum) her iki emülatörde de konuşun ve geliştirmek istediğiniz pokemonu seçerek 2. oyuna gönderin. Aynı şeyi tekrar yapın ve bu sefer pokemonu asıl oyuna gönderin. Pokemonunuz büyük bir ihtimal gelişmiş olacak.


+ Yorum Gönder


pokemon pc oyunu,  pokemonun pc oyunları