+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Oyun Destek Forumunda God of War: Chains of Olympus (PSP) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dangerus
  Yeni Üye

  God of War: Chains of Olympus (PSP)
  Kratos

  uzun bir aradan sonra tekrar bizlerle. Geçmişiyle hesaplaşırken karşısına 2 seçenek çıkıyor. Bunlardan biri kendi kişisel huzuru diğeri ise dünyayı eski yunan mitolojisinin şeytani yaratıklarından korumak.
  Oyunda kombo saldırılar, büyü sistemi, özel aletler ve silah destekleri bulunuyor. Oyun içinde uygunsuz ve oldukça vahşet içeren bölümler olduğundan ailelerin çocukları oynamadan önce gözden geçirmesi tavsiye edilir. Oyunda kısa bir antrenman bölümü bulunuyor bu da oyuncuların oyuna alışmaları ve hızlarını arttırmalarına yarayabilir.

  Chains of Olympus tek kişilik 8 bölümden oluşan bir oyun
  . Oyunun ilerleyen bölümlerinde kilitli olan bölümleri açabilmemiz de mümkün. Böylece yeterli bir oyun süresi çıkıyor karşımıza.


  Oyunda 4 adet zorluk derecesi bulunuyor. Bunlar; Mortal, Hero, Spartan ve God ancak en sonuncusunu oyunu diğer 3 zorluk derecesinden biriyle bitirmeden oynamak mümkün olmuyor. Chains of Olympus bazı noktalarda oyunu kaydetmeye izin veriyor bu noktaların adı Altar. Altarlar oyunun hemen her yerinde var bu yüzden oyundan aldığınız keyfi bölmenize gerek kalmıyor.

  Oyundaki silah seçeneğimiz maalesef çok kısıtlı. Toplamda 6 adet silah seçme şansımız bulunuyor. Oyunu eğlenceli hale getirmek için ise bulmacalar çıkıyor karşımıza. Bulmacalar genel olarak kapıları açmak, heykelleri dizmek ve silahla gemilere ve belirli hedeflere ateş etmek olarak tanımlanabilir.
  Oyunda savaş için QTE sistemi kullanılıyor. Bu sistem oyunun sinematik bölümlerinde oyuncuya belli tuşlara basarak kısıtlı bir müdahale yapabilmesine olanak sunuyor. Chains of Olympos’un en büyük satış etkenlerinden biri de bu sistem diyebiliriz.

  Tahmin edilebileceği üzere her bölümün büyük savaşçısının kendine özgü saldırı özellikleri var mesela Charon’un enerji ve ateş topu ya da Basilisk’in güçlü tokat ve parçalama saldırısı gibi. Ayrıca büyü ve silahları geliştirmek için kızıl küreleri toplamanız gerekiyor.
  God Of War: Chains Of Olympus'ta grafik ve animasyonlar PSP platformunda çok kaliteli ve tam bir devrim niteliğinde. Genel çevre elementleri oldukça başarılı. Görüntü ve sesler oldukça başarılı, kontroller ve tuş kombinasyonu ise basitleştirilmiş. Bu da oyuna ayrı bir tad veriyor. Oyun içinde fark ettiğim çok hoş bir özellik ise, yapay zekânın oyunu oynarken kullanıcının seviye ve hızına göre belirli zorluk değişiklikleri yapması, yani oyuncu eğer çok yavaş hareket ediyorsa buna göre zorluğu biraz düşürmek gibi. Oyunda ufak bir eksi olarak niteleyebileceğimiz özelliği, oyunun tek kişilik ve çoklu oyuna izin vermemesi
  Sonuç olarak, bizi bir önceki oyununa göre bu oyunda bir çok yenilik bekliyor, oyun tamamen sizleri esiri haline getiriyor. Kesinlikle oynanması gereken bir oyun.


  Hepinize İyi eğlenceler 2. benzema09
  Yeni Üye

  kardeş ben bu oyunda bi yere takıldım böyle bi odadayım iki heykel war heykelleri yerine itiyorum sonra iki heykelin ortasında böyle çekerek açılan iki basamaklı büyük merdiven gibi bi şey var o basamakları çıktıktan sonra büyük bir at heykeli var at heykelinin yanına gidip O tuşuna bastığımda ''here rests the spirit of euros,the east wind,who sees the path ofthe sun chariot'' diyor lütfen yardımcı olabilir misin ?
 3. Ziyaretçi
  o bölümde merdiivenin soluna git orada kalkan ile bişey yapıosun anladın mı?
+ Yorum Gönder