+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Oyun Tanıtımları Forumunda İstanbul Kıyamet Vakti Yeni Başlayanlar için geniş kapsamlı bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dangerus
  Yeni Üye

  İstanbul Kıyamet Vakti Yeni Başlayanlar için geniş kapsamlı bilgi
  istanbulu birda kıyamet vaktinde göre

  Yepyeni, süper ötesi bir oyun çıkmış arkadaşlar.Bir kere oynayın, garanti veriyorum bağımlısı olacaksınız.Hemen bilgi vereyim:
  İKV NEDİR, NASIL OYNANIR?

  İKV(İstanbul Kıyamet Vakti) İlk başta erkek oyunu gibi görünse de İkv herkesin zevk alacağı ve mynet üyeliği olan herkesin oynayabileceği bir oyundur.Oyunda 1. seviyeden başlayıp savaşçı\büyücü\şifacı dan birini seçiyor Eminönü\Kuklacı\Beyaz köşk\Teşkilat v. yerlerden birinde karakterlerinizi yaratabiliyorsunuz.
  Seviye atlamak için çeşitli görevler yapıyorsunuz.Kıyafetler süper derecede orjinal.Para kazandıkça ve seviyeniz yükseldikçe, klanlara girebiliyorsunuz.Klanlar arası çatışmalar bile oluyor.Alışveriş yapabiliyor, diğer karakterlerle msj penceresinden konuabiliyorsunuz.Paranıza göre asalar, kılıçlar, değnekler alıyor, karakter puanı dağıtıyorsunuz.Büyücü olursanız, ateş, buz, yıldırım bile atabiliyorsunuz.Eşsiz bir görsel şölen ve indirmesi bedava.Sadece internetiniz ve mynet üyeliğiniz olsa yeter.Bir kez deneyin, inanın bana dua edeceksiniz.

  (Resmi sitesi):http://istanbuloyun.mynet.com/

  OYUN BİLGİLERİ

  KARAKTERLER
  Oyundaki görev aldığınız ya da tanıyacağınız belli başlı karakterler ve özellikleri.  Agah Bey
  Agah Bey Afet'ten öncesini net olarak hatırlayabilen az sayıda kişiden birisidir. Öğrenimini Fransa'da tamamlayan Agah, Alman tehtidi baş gösterdiği yıllarda yurda geri döndü. İkinci dünya savaşı yıllarında gazetecilik ve çevirmenlik yaparak kendini geliştirdi. 1956 yılında meteor felaketine tanıklık etti ve bilinen dünyanın düzenini tamamen yıkan meteor faciasının ardından sağ kalan insanların önde gelenleriyle birlikte Teşkilat'ın kuruluşunda önemli rol oynadı. Eski dünyanın refahına yakın bir dünyaya kavuşmak en büyük amacı idi. Yaratıklar hakkında önemli araştırmalar yaptı. Bugün Teşkilat'ın liderliği görevini sürdürmektedir.


  [IMG]file:///C:/DOCUME~1/OEM/LOCALS~1/Temp/moz-screenshot-14.jpg[/IMG]

  Komutan
  Teşkilat'a bağlı olarak çalışan Jandarma'nın başındaki isimsiz kişilik. Teşkilat'ın önemli askeri harekatlarının planlayıcısı ve çok iyi bir taktisyendir.


  Sahaf Necmi
  Mısır Çarşısı eşrafından kitap koleksiyoncusu Necmi Efendi, Teşkilat'ın önemli üyelerinden biridir. Kütüphanesinde bir çok önemli kitabı barındıran Sahaf Necmi, çok kültürlü olmasına rağmen bir o kadar da aksi bir kişilik olmasıyla tanınır. Sahaf Necmi'nin geçmişinin bir çok hikaye barındırdığı bilinmekte ise de kendisi bu konulardan bahsedilmesini pek sevmediğinden, onun hakkında pek fazla dedikodu dönmez.


  Demirci Rüstem
  Eski Yükseliş Cemiyeti'nin baş demircisi rahmetli Mahmut Efendi'nin çırağı. Ocağı Mısır çarşısındadır. Teşkilat'ın en önemli silah ve zırh ustasıdır. Eserlerine efsun katmayı bile öğrendiği söylenen Rüstem, çeşitli alaşımlarla ilgili formülleri de ilgilenenlerle paylaşarak sanatını yaymaya çalışır.


  Terzi Fahri Bey
  Mısır Çarşısının yegane terzisi Fahri Bey, Teşkilat başta olmak üzere çeşitli kurumlar için özel kıyafetler diker.
  Aktar Şevket
  Mısır Çarşısında konuşlanmış, Aktar Şevket, Teşkilat için gerekli iksirleri üretir. Aynı zamanda bir çok materyalin reçeteleri Aktar Şevket'ten temin edilebilir.


  Kuyumcu Agop
  Teşkilat'ın kuyumcusu, değerli eşyalardan sorumlu Kuyumcu Agop, Mısır Çarşısı'ndaki dükkanında hizmet verir. Çeşitli taş reçeteleri, Kuyumcu Agop'tan temin edilebilir.

  Jandarma Ali
  Teşkilat'ın yazıcısıdır. Mısır Çarşısı girişindeki Türk Bayrağının altında daimi nöbettedir.


  Arzuhalci
  1979 yılında Beyoğlu'ndan Eminönü'ne gelen gizemli kişilik. Keşfettiği Ruh taşlarının sırları karşılığında Eminönü'nde kendisine kurtarılmış bir bölge talep etmiş, bu talebi kabul edilmiş ve Çınar Altı denilen bölgeye yerleşmiştir. Oldukça lüks bir yaşam süren Arzuhalci hakkında bir çok dedikodu çıkarılmış olsa da, hiç kimse bu adamın neyin nesi olduğu konusunda tam bir bilgiye sahip olamamıştır.
  Şarapçı
  Yaratıkların cirit attığı Eminönü iskelesinde, kaygısızca dolanan, ayyaş bir adamdır. Hala yaşıyor olması Eminönü insanı için, mucize sayılacak bir olaydır.


  Handan Hanım
  Eski Arzın Çocukları gazetesinin editörüdür. Gazete, barış yanlısı politikalarıyla 70'lerin ortalarında desteklenmiş ancak 14 Nisan olayları sonunda, halkın tepkisine maruz kalmış ve kapatılmıştır. 80'lerin başında, Eminönü'nde şiddet yanlısı anlayışın yükselmesi, onu Arzın Çocukları Klanını kurmaya sürüklemiştir. Bu klan zaman içerisinde zıt bir politika güden Lodos Klanı ile savaşmaya başlamış ve Handan Hanım, klan savaşlarının baş oyuncularından biri olarak boy göstermiştir.
  İsmet Bey
  Balyoz Nazım'ın zehirlenerek öldürülmesinin ardından, Lodos Klanının başına seçimle geçmiştir. İsmet Bey, klan politikasını daha da sertleştirmiştir. Ayrıca İsmet Bey klanlar tarihinde ilk kez seçimle başa gelmiş olması yönünden de farklılık yaratmıştır. 2. hate me
  Yeni Üye

  şimdi oyunu indiriyorum o verilmiş linkten indir dedim başka napcam yönlendirse biri .. :/:/
 3. Dangerus
  Yeni Üye
  indirdikten sonra bilgisayarını yüklüyceksin yükledikten sonra veya yüklerden mynet e girip bir üyelik alıcaksın mynete aldın üyelik ilede oyuna girelibilirsin
+ Yorum Gönder


istanbul kıyamet vakti nasıl oynanır,  ikv nasıl oynanır,  ikv sahaf necmi nerede,  ikv sahaf necmi