+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Oyun Tanıtımları Forumunda Football Tycoon Antrenman - Football Tycoon Hakkında İşinize Yarayacak Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Hozukcan
  Devamlı Üye

  Football Tycoon Antrenman - Football Tycoon Hakkında İşinize Yarayacak Bilgiler
  Detaylı Bireysel Antrenman Analizi;
  Bireysel Antreman Raporu

  Birebir Görüşme:
  Oyuncunun motivasyonunu doğrudan doğruya 100 puan değerine getiriyor. Motivasyon da oyuncuların güçlerini sahaya yansıtma oranını etkiliyor. Motivasyonu tam olan bir oyuncu oynayacağı pozisyondaki gücü ne ise bunun tamamını takıma yansıtıyor.Örneğin hücum gücü 53,20 olan bir oyuncu motivasyon değeri 41 iken, gücü takıma 41,40 olarak yansıyor. Birebir görüşme yapılması durumunda ise oyuncu gücünü sahaya tam olarak, yani 53,20 olarak yansıtyor. 1 teknik direktör puanına karşılık yaklaşık 12 puanlık bir artış hiç de fena değil.Motivasyon özellikle hücum oyuncuları için oldukça kritik. Maçtan önce hücum oyuncuları birebir görüşme yapmak oldukça verimli ve gözle görülür katkı sağlıyor.

  Strateji:Oyuncunun yetenek, paslaşma, ikili mücadele özelliklerini geliştiriyor. Özellik artışları genellikle 1 puan değerinde oluyor. Bazı durumlarda bahsi geçen özelliklerden birisinin artmadığını da gözlemledim. Hücum, Ortasaha, Defans güçlerinin hepsine katkı sağlıyor. Artışlar genelde 0.2 ile 0,4 arasında oluyor. Bu antreman, bir oyuncuyu spesifik pozisyon için güçlendirmek için pek uygun değil.

  Defans Eğitimi:Oyuncunun top kontrolu ve ikili mücadele özelliklerini arttırıyor. Her antremanda ikisinden birisi çok nadiren de ikisi birden 1 puan artıyor. Oyuncunun defans gücünü 0,2-0,3 oranında diğer pozisyonlardaki gücünü de bir miktar arttırıyor.

  Hücum Eğitimi:Oyuncunun top kontrolü ve gol etkinliği özelliklerinden birisini 1 puan değerinde arttırıyor. Bu artış hücum gününe 0,20 lik bir artış olarak yansıyor.

  Kros Çalışması: Koşu özelliğini ortalama 2 antremanda bir 1 puan, kondisyonu ise her antremanda 4 puan arttırıyor. Bu antreman oyuncunun her pozisyondaki gücünü 0,10 civarı arttırıyor.Sık uygulanması halinde hücum oyuncularına biraz daha fazla katkı yapabilir. Oyuncunun kondisyonu arttırmak için ise çok yararlı.

  Şut Çalışması: Evet dananın kuyruğunun koptuğu yere geldik. Bu antreman özellikle ortasaha oyuncularını geliştirmek için inanılmaz verimli. Paslaşma ve gol etkinliği özelliklerini toplam da ortalama 3 puan değerinde (+1 pas ve +2 gol ya da +2 pas +1 gol) gibi arttırıyor. Hatta bazı oyuncularda iki özelliği de sürekli olarak +2 arttırıyor. Bu antreman hücum gücünü de arttırsa da özellikle ortasaha gücünü her antremanda ortalama 0,70 arttırıyor. Oyuncu arama fasilitesiyle bulduğunuz 65 puan gücündeki bir ortasaha oyuncusunu 25 teknik direktör puanı daha harcayarak 80 puan gününe kolayca ulaştırabilirsiniz. Sonuç olarak toplamda 30-35 TD puanına karşılık elinizde bir Xavi oluyor. 140 TD puanınaysa Barcelona ortasahasını kurabiliyorsunuz. Şiddetle tavsiye ettiğim bir antreman.

  Kaleci eğitimi: Refleksleri her antremanda 1 ya da 2 puan değerinde arttıran bir çalışma. Bu artış kaleci gücüne de 0,50-0,90 gibi yansıyor. Bu antremanla da kolayca iyi bir kaleci sahibi olmak mümkün.

  Masaj: Koşu antremanı, sut çalışması,kaleci eğitimi, kros çalışmasında kaybedilen antreman puanlarını geri kazandırıyor. Ortalama 20-25 antreman puanı geri geliyor. Arka arkaya antreman yaptırırken kullanmak gerekiyor. Ayrıca maça kısa süre kala yorgun oyuncuların da zinde bir şekilde maça çıkmasını sağlıyor.

  Hasta Ziyareti: Sakat oyuncunuz da %5 lik düzelme oluyor. Önemli oyuncular için kullanılıp sahaya çabuk dönmeleri sağlanabilir.

  Koşu Antremanı: Koşu özelliğini 2 puan arttırıyor. Özellikle hücum oyuncularını geliştirmek de kullanmakta fayda var. Hücum gücüne her antreman 0,40 puan katkı yapıyor.

  Bireysel Antrenman;
  Bireysel Antrenman ile istediğiniz oyuncuya tek başına antrenman yaptırabilirsiniz. Bireysel Antrenman ile oyuncu daha verimli çalışır ama sadece bir oyuncunun gelişmesini sağlar ve sizin bütün dikkatinizi ona vermeniz anlamına gelir. Oyuncunun günlük formuna göre, antrenman oyuncunun belirli özelliklerini olumlu şekilde etkiler:
  Bire Bir Görüşme

  Oyuncunuz ile bire bir görüşme yaparak, onu motive edersiniz. Oyuncunun Antrenman Puanı bu görüşmeden etkilenmez.
  Strateji

  Zor bir maçtan sonra, paslaşmalardaki yüzde oranı ve ikili mücadelelerdeki başarı düşme eğilimi gösterir.
  Savunma

  Kale önündeki durum teorik olarak ele alınır. Top kontrolü ve ikili mücadele başarısı olumlu etkilenir. Oyuncunun Antrenman Puanı bu görüşmeden etkilenmez.
  Hücum

  Savunma taktiğindeki özelliklere ek olarak gol yollarındaki kabiliyet ve top kontrolü ön plandadır.
  Kondisyon

  Kapalı salonda çok zor bir antrenmandır ve kondisyon ile hızı geliştirir.
  Şut Antrenmanı

  Paslaşma ve gol yollarındaki başarıyı yükseltir.
  Kaleci Antrenmanı

  Top kontrolü, iyi paslaşma ve refleksleri geliştirir.
  Masaj

  Masaj sayesinde oyuncu dinlenir ve Antrenman Puanı hızla artar.
  Hasta Ziyareti

  Hasta Ziyareti sakat olan bir oyuncuya motivasyon sağlayarak daha kısa zamanda iyileşmesine yardımcı olur.
  Koşu Antrenmanı

  Bu antrenmanla oyuncunun hızı arttırılır.

  Takım Antrenmanı;
  Takım antrenmanından takımdaki oyuncuların hepsi aynı oranda yararlanır. Buna tek engel ise Antrenman Puanı'dır. Yeteri kadar gücü olmayan oyuncu istenen antrenmanlara katılamaz.
  Isınma

  Genel Isınma oyuncularınızın toplam vücut dengelerini pozitif yönde etkiler. Antrenman Puanı kaybı ise sınırda kalır.
  Antrenman Maçı

  Düzenli antrenman maçları oyuncularınızın yeteneklerini arttırır. Ancak antrenman maçları oyuncularınız için hayli yorucudur.
  Zindelik

  Sauna ve Masaj takımınızın tamamına zindelik açısından pozitif değer katar.
  İkili Mücadele

  İkili mücadele ve koşu kabiliyetinin iyileştirilmesinde düzenli antrenmanın önemli payı vardır.
  Penaltı

  Penaltı kullanmak golcüler için her zaman stresli bir durumdur. Fakat bedensel yorgunluk burada pek rol oynamaz.
  Ormanda Kros Çalışması

  Ormanda Kros Çalışması kadronuzun kondisyonunu ve koşu kabiliyetini arttırır.
  Güç Antrenmanı

  Kondisyon arttırmak için en iyi yöntem olmakla birlikte çok yorucudur. Koşu yeteneğinin artmasında da etkisi vardır.
  Kafa Topu

  Bu antrenman genelde golcülerin özelliklerini iyileştirir.
  Savunma Antrenmanı

  Defansif olarak takımınızı güçlendirmek istiyorsanız, takımınızı savunma antrenmanları ile çalıştırmalısınız.
  Uzun Paslar

  Gol yollarında orta sahadan atılan uzun paslar her zaman etkilidir 2. Acil

  Football Tycoon Antrenman - Football Tycoon Hakkında İşinize Yarayacak Bilgiler isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


futbol tycoon