+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Oyun Tanıtımları Forumunda AirRivals B Gear Taktikleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GamerTürk
  Devamlı Üye

  AirRivals B Gear Taktikleri
  uçağımızın adı; B-GEAR yani "Brandy Burg"
  B-gear oyun içinde ağır silah sınıfını temsil eder. Akıllıca yapılıcak bir stat dağılımı ile ve de yabancıların OHKO diye tabir ettikleri ( One Hit Knock Out ) Tek vuruş atabilme yeteneği ile oyunun en korkulan uçaklarından biri olmaması için hiçbir sebep yoktur.Bu yetenek Görünmezlik ve de lvl 86 'da 86 motoruyla birleştiğinde ise I-gearların sahip oldukları en büyük avantajı da ellerine alarak tam bir ölüm makinesine dönüşürler. Gelelim şimdi bu noktaya kadar nasıl geleceğimize.
  *Tartışılamaz ve de alternatifi olmayan bir nokta: B-gear silahları BAWOO ve de HAWKY (şahinsi)' dir. Şimdiden kafanızdaki diğer tüm silahları silin. Onlar sizin para kazanma yolunda sadece bir ticari araç. Sizin için varsa yoksa en iyi Bawoo ve de Şahinsiye sahip olmak olmalıdır.
  B-GEAR HANGİ LEVELDE NEREDE KASAR ?
  Levels 1 - 6 Taş harabeler : görevleri yap ve ne bulursan öldür.
  Levels 7 - 12 Tylent ormanı: görevleri yap ve ne bulursan öldür.
  Levels 12 - 20 Edmont Vadisi: görevleri yap ,Ammones ve Creezolarla kas
  Levels 20 - 27 Ardor Çölü: Kumsal malları, Aralions ( Level 20 oldun yer bombalaman açıldı, koş hemen kendine iyi bir bawoo bul )
  Levels 27 - 35 : Kederli Melodi Ovası : Perry Ulakları ve füzeler
  Levels 30 - 50: Herremize Relic : Gross, Cehennem Çiçekleri , eğer yer bombalamada iyiyim diyorsanız , havada da uçan ne varsa durmadan kasabilirsin
  Levels 44 - 50: Şiddetli kar fırtınası füzeleri ( motoru bas bırak hareketleri ile şişmesine izinvermeden dur duraksız füzelere yer bombalama )
  Levels 50 - 62: Denebola: yan görevleri falan yapın, Oannes, Regins, ipekböcekleri .
  Levels 62 - 74: Alioth / Island Dreams/Chaos : Aliothda yerdeki füzelerlerde, Düş adasında Ulaklar üzerinde
  Levels 65 - 74: Chaos : Egma ve schillerle. 70-74 arası ayrıca Atus da gorgonlar
  Levels 74+ : Boyutsal koridor: G-Ark savunma sistemi üstünde dilediğinizce kasabilirsiniz ( amanın sakın tekrar atışlı bawoolarınızı unutmayın)
  Level 76 + : G-ark motor odası : Örümcekler ve Yamaç Limanında deniz üstünde ne yüzüyorsa ( uyarı özellikle yamaç limanında kasmak beceri ister ve de sizi savaşlara hazırlar )
  Level 80+: Portsmouth : yerde giden ne varsa durmadan kas durursan Seiferler CE-
  Level 82 + : Lumein volkanı seni bekliyor. Salamander neslini dengeleme vakti geldi artık.
  Level 82 + : Bu saatten sonra nerde kasacağını benim söylemem ayıp olur zaten
  Gelelim oyunun en çok tartışılan konusuna :
  STAT DAĞILIMI :
  Arkadaşlar ; Savunma, Manevra , Ruh , Saldırı ve Motor(Hybrid) olmak üzere 5 temel stat sıfırlama modeli var olsa da B-gear Manevra dağılımında uzmanlaşamaz o yüzden unutun, Aceba nasıl olur bile demeyin.
  Motora göre dağılım yapmayacaksanız en temel ihtiyaçlarınız : lvl 27 hızlı motoru ve lvl 29 yavaş motoru ( istediği statlar 27-27-27 şeklinde olucak)
  SC-Dolce 7E model CPU.
  Stat sıfırlama leveli :74
  SAVUNMA B-GEAR'I:
  Statlarını sıfırla, Dolce CPU'yu tak daha sonra statlarını şu seviyeye getir;
  Kullanmanız gereken : lvl 73 Savaş Puanı Zırhı ( yoksa eğer idareten lvl68 Phantom(hayalet) veil - )
  Defans: 153
  Saldırı: 101
  Yakıt: 28
  Manevra: 27
  Ruh: 64
  Kalkan:18
  Avantaj:
  Bu şartlar altında kendi bufflarınız ve de MG bufflarıyla %75 defansınız olucak ve de muska kullanırsanızbu oran %85 civarına çıkıcaktır ayrıca da diğer modellerde olmayan kalkan hasar azaltıcı skilliniz ile en az bir MG kadar dayanıklı olucaksınız ki bu da savaş alanında daha uzun süre ayakta kalıcaksınız demektir.
  Dezavantaj: Tek atmak gittikçe zorlaşıcak ama gene de güçlü olucaksınız. Kasarken eskisi gibi seri olamayacaksınız ki bu da yüksek levellere rakiplerinizden ve de arkadaşlarınızdan daha geç ulaşmanız demek.Düşük level motorun getirdiği dezavantajlar
  RUH Dağılımıiyorsanız eğer ben kasmak için yaratıldım.Bi an önce 86 olmam lazım o zaman tekrardan stat dağıtacağım. İşte size göre dağılım budur ve de benim tercihimde budur .
  Kullanılacak Zırh tercihinize kalmış ama ben toplam enerjisi hangisnin yüksekse o zırhı kullanmanızı tavsiye ederim
  Defans: 27
  Saldırı: 164
  Yakıt: 28
  Manevra: 27
  Ruh: 127 (1016 yetenek )
  Kalkan: 18
  Bu dağılımda temel husus Yetenek. Yeneteneğiniz ne kadar fazla o kadar iyi kasarsınız dur duraksız. Normalde +4 dolan yetenek 500+ olduğunda +5 şeklinde 1000+ olduğu zaman +6 şeklinde geri dolar.
  Avantajı:
  Dur duraksız kasabilme yeteneği ve de atak gücünüzden fazla bir ödün vermemiş olmanız.Bu sayede savaşlarda yeterli bir dmg vurabilirsiniz.
  HYBRID - MOTORA GÖRE DAĞILIM:
  Kullanılacak zırh : tercihen savaş puanı zırhı
  Eğerki denge bir oyunda en önemli şeydir ve de benim gemimde dengeli olsun diyorsanız, zaten bu yüksek level motorların da boş yere yapılmadığına inanıyorsanız işte size dağılım;
  Defans: 72
  Saldırı: 137
  Yakıt: 28
  Manevra: 72
  Ruh: 64 ( 512 yetenek )
  Kalkan: 18
  Avantajları: Artık eskisi kadar kolay ölmeyeceksin malesef ki eskisi kadar da sağlam vuramayacaksın ama unutma ki leveline göre en iyi motorları kullanıyorsun ki bu da sana gayet üstün bir manevra kabiliyeti veriyor kazanmış oldugun defansın yanı sıra.
  Dezanatajları: Kasarken birazcık yetenek ve de ateş gücü sıkıntısı yaşıyabilirsin. Rakiplerine nazaran daha düşük ateş gücün olucaktır.
  ATAK DAĞILIM : Kullanılacak zırh ; ne daha fazla can veriyorsa. (enerjinin son damlasına kadar öldürmeye devam etmeniz lazım. )
  Unutmayın ölü düşman sizi öldüremez. o yüzden kendinizi öldürmeye programlayın. Nasıl mı ?
  Defans: 27
  Saldırı: 227
  Yakıt: 28
  Manevra: 27
  Ruh: 64 ( 512 yetenek )
  Kalkan: 18
  Avantajları:
  Evet işte şimdi konuşuyoruz. Saldırı Gücünüz muhteşem şekilde arttı. Artık saldırı gücü yüksek bir Bawoo ile vurmayacak inleteceksiniz. Tek bir bawoonuz MG buffları ile ortalama 2000 vurucak. Saldırı gücünüz arttıkça Delme olasılığınız da arttı , artık savunmacı olanlarında sizden korkmaları için bir sebep var. Tabiri caizse steroid yüklü patlamaya hazır bir bombasınız.
  Dezavantajları:
  Düşük manevra gücü, onca saldırı gücüne yakışmayacak bir gövde zayıflığı ( iyi ve masraflı bir yükseltim ile tek yemeyecek bir zırh yapılırsa durum değişir ) Kasarken ve de savaşırken çekilicek olan yetenek sıkıntısı.
  SİLAHLARI NASIL OLMALIDIR :
  B-gear silahları her nekadar çeşit olarak az olsada işlevsellik ihticı ise bir aksine o kadar fazladır. Bgear silahlarında önemli olan silahın (1x4 , 1x2 , vs ) şeklinde olmaması gerektiğidir. Özelliğinden öütürü bombalama yapan B-gear bombalama işlemi esnasında extra bomba atar ve de bu yer bombalama ve hava
  bombalama skilliniz de +4,+6,+2,+3 şeklinde ifadelerle gösterilir. bu extra atılıcak mermiyi ifade eder. Matematiksel olarak sa (2x1 ,4x1 ,vs ) şeklindeki silahlardan daha fazla verim alabiliriz eğer ki hasar güçleri yeterli ise mermilerin. Ör: yer bombalamanız +4 mermi veriyorsa (1x(4+4)) =8 oysaki bawoo ya da şahinsi gibi bir sitemi olan misillerde (4x(1+4)) = 20 mermi atabilirsiniz. kısacası söylenen herşeyin doğrubir sebebi vardır şuan.
  BAWOO: En temel BG silahıdır. Yüksek hasar ve ölümcül güce sahiptir. Bir BG çeşitli durumlar için üzerinde en aşağı 4 tane farklı özelliklere sahip bawoo taşımalıdır.
  1) Tam olasılıklı : üzerine en az 9-10 olasılık yükseltimi yapılmış Ön ve son süper şans ekleri olasılık denk düşürülmüş bawoo. Kullanım yeri: Kendinizden yüksek level Moblar ve de Manevracı I-gearlar
  2)Full
  Saldırı : Üzerine en az 9-10 Saldırı gücü kartı yükseltimi yapılmış , ön ve son süper şans ekleri Saldırı gücü denk düşürülmüş bawoo Kullanım yeri : levelinize denk ve düşük moblar ve A-M-B gear rakiplerinize karşı.
  3)Tekrar
  Saldırılı: Üzerine en az 9-10 Tekrar atış kartı yükseltimi yapılmış , ön ve son süper şans ekleri tekrar atış denk düşürülmüş bawoo
  Kullanımyeri: Kendi levelinizden düşük level ve mobların bol oldugu yerler ( ör:G-ark gemisi üstü misiller, Ulaklar ) ve de site savaşlarında olsun kapı kamplarında olsun karambole seri atış gerektiren yerlerd.
  4)Hybrid
  Bawoo: üzerine basılan yükseltim kartları ve de ön ile son şans eklerini Olasılık ve de atak gücü olarak dengeleyici, her türlü ortamda üstünüzde oldugunda rahat edeceğiniz tipte bir bawoo ( ör: +%20 olasılık , %40 saldırı gücü gibi olucak şekilde )
  Söylemeye gerek görmesem de yazayım. Kimi ön ve son şans ekleri hiper ek dediğimiz eklerdir. Bu hiper ekler denk geldiğinde saydığım bawoo tiplerinden 2-3 tanesinin işlevini aynı anda görebilecek kalitede birşey ortaya çıkabilir.
  HAWKY (ŞAHİNSİ)
  Şahinsiler kamplarda ve de Site savaşlarında ayrıca duran hedeflere sürekli ateş etmede kullanılır. Tamamen Tekrar atış yüklü olmalıdır (ör: -%45 + ) bunu
  kullanabilmek için Yeteneğinizinde fazla olması lazım. aksi taktirde yeteneğiniz hemen boşalır ve de ateş gücünüz sınırlı olur.Böyle tekrar atışı fazla bir şahinsiniz varsa yanınızdan SP potunuzueksik etmeyin.
  BLAST ( İnflak):
  Standart
  silah olarak yükleme atış skillinizi kullanmanızı sağlayacak olan silahtır. Yapılması gereken silahınıza +9-10 saldırı gücü yükseltimi yapmak ve de ön ile son ekini saldırı gücü denk getirmeye çalışmak.Azıcık da olasılık bonusu fena olmazdı bu şekilde Blast ile yükleme atışı ile yaklaşık levelinize göre 1250~2000+ bir vuruş gücü yakalayabilirsiniz.
  SİLİCİ,JİN,AVCI ve VARİL :
  Normalde kullanmak için ideal standartlardır. B-gearlar tercihen bunların yarı olasılık yarı tekrar atışlı ve de 9-10 tekrar atış yükseltimli olanlarını tercih etmelidirler. ( ör: toplamda +13,25 olasılık , -35 Tekrar atışlı gibi)
  lvl 86+ olmuş BGler ,için özel bilgi:
  Eyvah lvl 86 oldum ne olucak şimdi ? herkes yazmış lvl 70+ları ben ne yapıcam peki şimdi diye düşünüyorsanız eğer söyliyeyim. Oyunun kralı olma yolunda ilerleyeceksiniz.Nasıl mı ? Hemen ilk iş ne yapıp ne edip kendinize lvl 86 motoru bulucaksınız. Düşüremediniz mi ? kırın sarın bi tane alın kendinize düşüren birinden. Artık 520 hız yapabiliceksiniz. I-gearlarla olan derdiniz bitti artık kısacası.
  Kullanılması gereken zırh : lvl 83 Savaş puanı zırhı
  Kullanılması gereken CPU : SC-Dolce 8A
  Defans: 111
  Saldırı: 157
  Yakıt: 29
  Manevra: 84
  Ruh: 63 ( 504 yetenek)
  Kalkan: 3
 2. Ziyaretçi

  tmm da ben 33 lw im ama hala yer bomb u öğrenemedim gitti
+ Yorum Gönder


airrivals taktikleri,  airrivals bg taktikleri,  airrivals bg zırh yapımı