+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Oyun Tanıtımları Forumunda Han Savaşları Saldırı Düzeni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dangerus
  Yeni Üye

  Han Savaşları Saldırı Düzeni
  İmage boyutu yeniden düzenlenmiş ve forum standartlarına getirilmiştir. Orjinal boyutta izlemek için buraya tıklayın.
  han-savaslari-1317738688.jpg

  Saldırı düzeni : oyunumuzdaki özel seçeneklerden birisi. Her birim, savaş anında, kullanıcının önceden ayarladığı şekilde bir saldırı düzenine sahip. Bu düzeni ayarlamak için Askeriye(Ordu)�den �Saldırı Düzeni� seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu seçenek online olmadığınız sürece de aktif durumda olacaktir.Yapacağınız taktiksel düzen size saldırılarda ve savunmalarda avantaj yada dezavantaj sağlamanızı sağlayacaktır. Bir düzen yapmak için dilediğimiz birimin üstüne tıklayarak onu alttaki yön butonları ile sağa sola sürükleyerek gereken yere koyabiliriz. Yaptığınız her düzenlemeyi saklayabilir ve istediğiniz anda herhangi birini kullanabilirsiniz.
  Saldırı sırasında kullanabileceğiniz 4 sıraya sahipsiniz.Savunma halindeyken 5 sıraya sahipsiniz çünkü askerlerinizin önünde birde SUR�a sahipsiniz.Varsayılan oyun düzeninde 4. sıranız boş durumdadır.Ancak siz bunu dilediğiniz şekilde değiştirebilirsiniz.Eğer ilk sıranız boşsa, savaşta ikinci ve üçüncü sıradaki askeri güçleriniz karşı koyacaktır yada saldıracaktır.Boş sıra düzeni mantığı, sadece düşmanı kendinizden uzak tutmanız konusunda yardımcı olur.Boş satırlar herhangi bir hasar almamaktadır, tüm saldırı düzenlerinde de saldıran kişi ön sırayı hesaplar bu yüzden savunan kişide ön sıra boş olduğu takdirde hasar azalmış olur.
  Ordu sıralaması ne işe yarar?Farzedin ki ordunuzdaki uzak ve yakın okçular 4. sırada. Saldırı yapan kişi, sizin ön sıranıza saldıracağından, arka sıranızdaki okçularınız saldıran kişiye büyük zararlar ve sizede en az zarar almanızı sağlamaktadır.Savaş stratejisi oyunda çok önemlidir. Oyunun profesyonel seviyede olmasını sağlayan ince seçeneklerden biriside budur. Eğer ki okçularınız ön sırada olsalardı ve piyade askerleriniz ve süvarileriniz arkada olsa idi boş yere okçularınızı heba edecektiniz.En büyük uzaklığı olan birimler ise ağır ekipmanlar olan Katapult (Büyük Mancınık), Büyük sehpalı yay ve balistik ok'tur.Bu birimlerin 5 menzili vardır ve eğer 4. sıraya koyarsınız rahatca düşmanın 1. ve 2. sırasına vurabileceksiniz (büyük olasılık bunlar Sur ve piyade birimleri olacaktır).Ön sıralarda olduklarını farzedersek, çok kısa süre içinde savaşta heba olacaklardır.
  Sonuç Olarak �Saldırı Düzeni� oyundaki en önemli kazanma etkenlerinden birisidir.
 2. Acil

  Han Savaşları Saldırı Düzeni isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


han savaşları asker düzeni,  han savaşları en iyi asker düzeni,  han savaşları ordu düzeni