+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Oyun Tanıtımları Forumunda Popmundo Yeni yetenekler öğrenme - kendini geliştirme 'nin yolu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dangerus
  Yeni Üye

  Popmundo Yeni yetenekler öğrenme - kendini geliştirme 'nin yolu
  Yenetekler karakterinizi ilerletmenin en iyi yoludur. Hala bir yetenek öğrenmediyseniz, şimdi tam zamanı! İnanın fazlasıyla faydasını göreceksiniz.

  Yetenekler oyunculara hediye edilebilir, ya da genelde dükkandan satın alınırlar. Öğrenmek istediğiniz konu hakkındaki kitabı alın ve okuyun. Okumak için nesneler listesinden kitabın yanındaki KULLAN'ı tıklayın. Gerçek hayatta olduğu gibi, siz kitabı okur okumaz kitap havaya karışıp yok olur.

  Her dükkanda fiyatlar farklıdır. Eğer aradığınız malı istediğiniz fiyata bulamadıysanız dükkan dükkan gezin. Bilgi pahalıdır, para harcamaya hazır olun.

  Seçtiğiniz kitabı okuduktan sonra "Öncelik ve Yetenekler" bölümünde istediğiniz yeteneği seçerek TAMAM'a basın. Karakteriniz, kariyer hedefi olarak "Yetenek geliştir"i seçerse, bu yeteneğinizi geliştirirsiniz. Bunu yapmazsanız, karakteriniz hiçbirşey ÖĞRENMEZ!!! Dikkatli olun. Zamanla yeteneklerinizin yanında daha çok yıldız göreceksiniz. Şu an için 5 yıldız en üst noktadır.

  Bazı yeteneklerin ne işe yaradığını anlamak güç olsa da hepsi oyun dinamiği içinde bir işe yaramaktadır. Kesin olan birşey var ki, karakterinizin yetenekleri Popomundo'nun geleceğini belirleyecektir.

  GIZLI YETENEKLER
  Bazı özel etkili nadir yetenekler vardır. Aşağıda bunlardan söz etmeyeceğiz. Onları kendiniz bulmak durumundasınız. Bazı yetenekler gizli (S) olarak nitelendirilmiştir. Diğer karakterler bunu göremez, ama günlüğünüzü kimlerin okuduğuna dikkat edin.

  ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCI
  Yeni yetenek öğrenmenin diğer bir yolu da bir öğretmen bulmaktır. Aslında bazı gizli yetenekler sadece bu yolla öğrenilebilir ve piyasada herhangi bir kitapları yoktur.

  Öğrenci olmak için size öğretmek isteyen birini bulun ve onunla arkadaş olun. Yeterli düzeyde arkadaşlık kurduğunuz zaman "Öğretmenlik İsteme" seçeneği çıkar.

  Artık iş, öğretmenin "Öğrenciyi Kabul Et" seçeneğini seçmesine kalmıştır. Eğer kabul ederlerse, o zaman öğrenmeye başlayabilirsiniz. İlişki diğer tüm ilişkiler gibi, eğer zaman içinde birbirinizle temas etmezseniz solar gider.

  Sonra her ikiniz de zamanınızı öğrenme sürecine adamalısınız. Aşağıdakilerin hepsine uyulmalı!
  Siz (öğrenci) "Öğretmenimden Öğren" kariyer hedefini seçmelisiniz.
  Öğretmen "Öğrencime Öğret" kariyer hedefini seçmelidir.
  Öğretmen öğreteceği yeteneği seçmelidir.
  Güncelleme geldiğinde öğretmeninizle aynı mekanda olmalısınız. "Takip etme" seçeneği öğrenciler için oldukça kullanışlıdır.
  Bazı yetenekleri öğrenmek için daha önceden sahip olmanız gereken başka yetenekler vardır. Buna dikkat edin.
  Bir yeteneği öğrenmek zaman alacaktır. Bazen çok uzun zaman. Biraz şansa bağlıdır. Öğreten kişinin hem zeka seviyesinin hem de öğrettiği yetenek becerisinin yüksek olması daha iyidir. Ayrıca sizin zekanız da iyise ve özellikle iyi bir okuldaysanız öğrenme süreci hızlanacaktır. Öğrenme sürecini, öğretmeninizin yanından ayrılarak ya da kariyer hedefinizi değiştirerek kesmek, öğrenme şansınızı etkilemez.

  Bir öğretmenin birden fazla öğrencisi olabilir (muhtemelen koca bir sınıfa ders veren gurular olacaktır), ve herkes söz konusu yeteneği öğrenebilir. Aynı zamanda birden fazla öğretmeniniz olabilir.

  Bir öğretmenin öğrencisi olmanın yanı sıra anneniz, babanız ve kardeşleriniz de size öğretmenlik edebilir.

  Bir yeteneği öğrettiğiniz sırada ödül olarak siz de o yeteneğinizi geliştirirsiniz. Aynı zamanda öğreterek bilginizi 5 yıldızın ötesine götürebilirsiniz, fakat bu uzun zaman alacaktır.

  Öğretmen öğrenci ilişkisinin sadece yeni yetenekler kazanmak için olduğunu unutmayın. Sahip olduğunuz bir yeteneği bu yolla geliştiremezsiniz.


  KARAKTER ÖZEL BECERİLERİ
  Record Productiontüdyoda şarkı kaydetmeye çalışırken işe yarar. Mekandaki albüm yapımcılığı en yüksek karakter kullanılır. Gruptan birisi olmak zorunda değildir.

  Şairlik:Şarkı yazarken, sözlerin maksimum kalitede olmasını sağlayan yetenek..

  Beste yapma:Şarkı yazarken, müziğin maksimum kalitede olmasını sağlayan yetenek..

  Şovmenlik:Ne kadar iyi bir şovmen olduğunuzu gösterir. Konser performansınızı etkiler.

  Seksapel:İyice kıvırtmak ve poponuzu sallamak ne kadar zordur bilir misiniz? Bu yetenekle, hem sahnede hem başka yerlerde en iyisi sizsiniz.

  Makyaj:O Kiss şarkılarını çalıp sahneden sağ salim inebilmenin tek yoludur. Konser performansınızı arttırır.

  Dans:Bu yetenek olmadan, karakteri ayıkken dans ederken göremezsiniz. Görseniz de nefret edersiniz.

  Moda:Modanın içinde kaybolmak istemeyenlerimiz için. Bu yeteneğe sahip değilseniz sahnede tek beyaz eldiven giymenin ne demek olduğunu bilemezsiniz.

  Hırsızlık:Hayatını hapiste geçirmek isteyenler için bir yetenek.

  Hukuk:Hukuk firmasında avukatlık yapanlar için bir yetenek.

  Ekonomi:Ceo'lar için bir yetenek. Bu yetenek aynı zamanda Muhasebe Yeteneği içinde bir ön gerektirmedir.

  Tıp:Hastanede çalışanlar için bir yetenek.  ENSTRÜMAN YETENEKLERI
  Bu özel karakter yetenekleri gibi bütün yetenekler enstrüman yetenekleriyle bağlıdır. İyi bir konser vermek için bir enstrüman çalmayı bilmek zorunda değilsiniz. Ama bunu GERÇEKTEN tavsiye ederiz.

  Bir enstrümanın nasıl çalınacağını öğrenmek için ilk önce onun temellerini bilmelisiniz. Örneğin, gitar çalmak istiyorsanız önce Temel Telli Enstrümanları tanımalısınız.

  Temel yetenekte 3 yıldız alır almaz Gitar Çalmayı öğrenebilirsiniz.


  MÜZIK TÜRÜ YETENEKLERI
  Müzik türü yetenekleri, türler, onların tarihleri ve modaları hakkında ne kadar eğitimli olduğunuzu gösterirler.

  Bütün karakterler müzik türü yeteneklerine sahip olmalıdır ki şarkılarını prova edebilsinler.

  Kendi müzik türünü bilmeyen bir sanatçı şarkılarının ancak %50sini prova edebilir, bu da konserleri kötü etkiler. Oran her yıldızla artar, böylece 5 yıldızlı bir sanatçı %100 prova edebilir. Gruptaki yıldızların ortalaması alınır, yani iki üyeli bir grupta birisi 5 yıldız birisi hiç ise onlar şarkılarını %75 prova edebilirler.

  Teknik Elemanlar
  Mutlu ve çalışkan bir ekip kariyerinize çok fazla katkıda bulunabilir. Bütün bu insanları işe almak zorunda değilsiniz, elbette onlarsız da gayet iyi olabilirsiniz. Ancak, büyük yıldızlar için güvenebilecekleri bir ekipleri olması, bir mecburiyettir.

  Sanatçı tarafından ekibin parası haftalık olarak ödenir. Eğer sanatçı, ekibinin parasını ödeyemezse, keyifleri kaçar ve daha kötü bir iş çıkarırlar. Etkinlikleri buna bağlı olduğu için, maaşını ödeyemeceğiniz çalışanlar almasanız iyi olur.

  İnsanları işe alırken dikkatli olun. Çabuk neticeler almak için bir servet harcayıp gereksiz sayıda insan almayın. Genellikle, küçük mutle ve işe yarar bir ekibe sahip olmak, kafası karışık, depresif bir grup metalcinin Devasa Dünya Turunuzu yürütmeye çalışmasından iyidir.

  Ekip Ruh Hali
  Mutlu bir ekip, iyi bir ekiptir. Kariyerinizin seyrine göre ekibin mutluluğu da dalgalanacaktır. Bir tur menejerinin olması genelde ekibin moralini yüksek tutar, özellikle çalışan sayısı fazlaysa. Emeklerinin karşılığı olan maaşlarını alamamaksa, onları çok üzer. Bunu yeni elemanlar alırken aklınızdan çıkarmayın.

  Ekipten birilerinin kovulması, diğerlerinin keyfini kaçıracaktır.

  Yetenek Düzeyi
  Ekibinize yeni alınan her çalışan düşük bir yetenek puanıyla başlar. Zaman içinde, grubunuza ve çalışma arkadaşlarına alıştıkça yetenek puanı yükselir. Bundan dolayı birçok kişiyi işe alıp kovamak pek iyi bir fikir değildir.

  Nakit Primler
  Nakit prim vermek ekibinizin moralini bir hayli yükseltmeye yarar. Keyiflerini yüksek tutmak için prim vermek zorunda değilsiniz, ama bunun zararı da olmaz. Keyiflerini tavana vurdurmak akıl almaz paralara mal olabilir, o yüzden çok mecbur kalınmadıkça yapmamakta fayda var. Bunun yerine çok daha küçük primleri düzenli olarak vermek daha mantıklı. Haftada sadece bir kere nakit prim verebilirsiniz.  Rodi
  Bunlara geri hizmet teknisyenleri de diyebiliriz. Ama bu pek 'rock'n roll' gibi gözükmüyor değil mi? Bu çalışkan insanlar, müzisyenler tarafından kullanılan bütün ekipmandan sorumludur. Genellikle, havlular, su, sahnede bir konser programı olmasını sağlar ve oluşan tersliklerde müzisyenlere yardım ederler. Ancak en önemli görevleri, her konser için sahne düzenini indirip kurmalarıdır. Ne kadar fazla rodiniz varsa iş o kadar çabuk biter. Genel kural olarak bir rodi, saatte 10,000 watt'lık ekipman kurabilir.

  Aynı zamanda bu elemanlar ekipmanınızın zarar görmesini de engelleyeceğinden, aletlerinizi iki de bir yenilemek zorunda kalmazsınız.

  Ses Teknisyeni
  Tayfanın bu çok değerli elemanı, enstrümanlarınızın ve vokalin seyirciye en mükemmel şekilde gitmesine çalışır. Neticede, dünyanın en iyi gitaristi insanı dilini yutturan solosunu atarken, vokalistin uğultusundan duyulmuyorsa, neye yarar o solo?

  Işık Teknisyeni
  Daha büyük konserlerde, sihirbazlık ustaları ışık ve özel efektlerin izleyici tarafından mümkün olduğu kadar mükemmel görülebilmesini sağlar.

  Şoför
  Şoför amca, otobüsü sürer. Sabah akşam hiç farketmez. Ancak şoför amca'nın direksiyonda uyuya kalması ihtimaline karşın bir de yedek şoför olsa fena olmaz.

  Kişisel Asistan
  Kişisel asistanlar, her bir grup üyesinin kişisel ihtiyaçlarını karşılar. Tekel bayii'ne gidip birşeyler kapmaktan, yatağa güller sermeye kadar herşeye bakarlar. Kişisel asistanlar, grup üyelerinin mümkün olduğu kadar mutlu olması için ellerinden geleni yaparlar.

  Grup üyesi başına bir kişisel asistan aslında işi görmelidir. Burda gereğinden fazla lükse kaçaya gerek yok. Rock yıldızları o kadar da kaprisli değildir!

  Tur Menajeri
  Bir tur menajeriniz yoksa, dünya turunuzun yolunda gitmesi şans olur. Bu çalışanın yeteneği sayesinde, rodileriniz ortalıkta çil yavrusu gibi koşuşturmayacaklar, şoför amca bir ağacın altında uyuya kalmayacak, ses teknisyeniniz şoför amcanın yanında olmayacak, ve asistanlarınız indiğiniz uçağın hostesleriyle kaçmayacaktır.

  Tanıtımcı
  Müzik işinin her kategorisindeki sanatçılar basın ve yayın organlarının tanıtımından faydalanırlar. İşte burda tanıtımcı devreye giriyor.

  Tanıtımcı gün boyunca, sanatçının bütün piyasa gruplarına mümkün olduğu kadar hoş görünmesini sağlar.

  Muhasebeci
  Muhasebeci, turunuzdan elde ettiğiniz gelirleri yönetir. Bilet satışları, kırılan pencereler, açılan davalar, pizza siparişleri, ve içilen galonlarca birayı takip ederler.

  İyi bir muhasebeci sizin daha az para harcamanızı sağlayacak aynı zamanda da, yolda karşınıza çıkabilecek iki yüzlü dolandırıcılardan sizi koruyacaktır.

  Öncelikleriniz

  Öncelik seçenekleri karakterinizin o sırada ne yaptığını belirler, temel olarak siz oyunda değilken.. . İki ayar vardır, "Boş Zaman" ve "Kariyer Hedefi". Seçebileceğiniz görevler aşağıdaki gibidir;

  BOŞ ZAMANIMDA YAPTIKLARIM

  * Dinlen : Kendinizi kötü hissettiğinizde kullanacağınız bir seçenek. Eğer sağlığınız belli bir düzeyin altındaysa (ama hastaneye yatacak kadar kötü değilse) bu iyi bir fikir olabilir. Dinlenmek sağlığınızı düzeltir. Ancak sağlığınız yerindeyse yatağınızda uzanmak o taş gibi görünüşünüzü bozabilir. Dinlenmek ücretsizdir.

  * Alışveriş yap : Tüketici toplumun ana zevk teması! Sizi mutlu eder ama tabii ki pahalıdır. Cebinizi rahatsız eden ne kadar çok paranız varsa o kadar çok harcarsınız.

  * Sabaha kadar eğlen : Gerçek rock'n roll yaşam tarzı! Daha mutlu olursunuz ancak sağlığınız kötüleşir. Aynı zamanda (alışveriş kadar olmasa da) bir miktar paranız da gider.

  Parti yaparak ve barlarda takılarak ilham kazanabilir ve üzerinde çalıştığınız şarkılarda kullanabilirsiniz. Ne kadar sıkı eğlenirseniz o kadar çok ilham kazanırsınız.

  * Spor salonunda egzersiz yap : Parti yapmanın tam tersidir. Sağlığınızı geliştirir ve o her zaman istediğiniz muhteşem vücuda kavuşmanızı sağlar. Ancak biraz sıkıcı olabilir, ve spor salonu sahipleri bir miktar paranızı alır. Gerçekten hastaysanız egzersiz yapmamalısınız, dinlenmek daha doğru olacaktır.

  * Sosyalleş : Şehirdeki arkadaşlarınızla takılmak ya da uzaktakilerle telefonda konuşmaya yarar. Bu öncelik arkadaşlarınızın sizin hakkınızdaki hislerinin devamlılığını sağlar. Ancak sizin hislerinizi etkilemez. Yani, sizin arkadaşlarınızı düşünüyor olmanız, onların sizi düşündüğü anlamına gelmez...

  * Sokakta çal : Müziğinizi sokaklara taşıyın ve biraz olsun para kazanın. Kazandığınız paranın miktarı insanların gözünde ne kadar sağlıklı ve keyifli olduğunuza göre değişir, bazen bir ilham kazanabilirsiniz. Yine de, bu iş sağlığınızı ve ruh halinizi bozan bir iştir, çok fazla yapmamaya özen gösterin. Bu ayarlama temel olarak yeni başlayan oyuncular içindir, bu şekilde bir kariyer yapmanız mümkün değil.

  * Yasadışı müzik indir: Hiç korsan olmak istediniz mi? Artık olabilirsiniz! Önceliklerinizde "yasadışı yükleme yapmak" seçili ise korsan müzik yükleyebilirsiniz. Bu daha iyi şarkılar yazmanız için ilham kaynağı olabilir, ancak bütün dünyadaki albüm satışlarını kötü etkiler. Bunu yapmak yasadışıdır, o yüzden Anti-Korsan Bürosuna karşı dikkatli olun!  KARİYER HEDEFLERİ

  * Şarkı yaz : Bu ayar olmadan çalıştığınız şarkılar daha iyiye gitmeyecektir!

  * İşine yoğunlaş : Evet, sıkıcı. Bu annenizin seçmenizi isteyeceği "bir iş bul ve saçlarını kestir" seçeneğidir. Normal olarak bir yıldız olma yolunda pek yardımı olmaz. Yine de popstar olmak hayalleri yerine işini yapmak isteyen oyuncular için idealdir. İşinizi elinizde tutmak için gerekli değildir, ancak patronunuz size daha az bağırır, müşteriler daha az kızdırırlar. Bu yolla bir miktar daha fazla para kazanabilrisiniz.

  * Yetenek geliştir. : Bu yeteneklerinizin gelişmesi açısından önemlidir.

  * Basınla konuş : Bu sizin gazetecilerle ve medyadan insanlarla vakit geçirerek grubunuzun tanınmasına yardımcı olduğunuzu gösterir. Ne kadar çekici biriyseniz o kadar etkili olursunuz. Gazeteciler grup lideriyle görüşmek isterler, ancak diğer grup elemanları da konuşmakta özgürdür (fakat pek az etkisi vardır). Grubunuz şöhret kazandıkça bu tür röportajlar yapmanın etkisi de azalacaktır. Eğer başarılı olursanız sanatçınız o şehirde ün kazanacaktır.

  * Halkı etkile: Halkı etkilemek, vaktinizi halkı bir devrime çağırmakla geçirdiğiniz anlamına gelir. Eğer yeterince insan bunu yaparsa işçiler ayaklanacaktır. Özellikle ruh halleri çok kötüyse. Tabii ki şehir otoriteleri sizin bir ayaklanma başlatmanızı hoş görmeyecektir... Ve dikkat edin - ayaklanmalar şehirdeki herkes için tehlikelidir. Halkı etkileme şansınız ününüz ve bu şehirdeki öneminizle doğru orantılıdır, ve Hitabet yeteneği de yardımcı olabilir. Eğer burası sizin ana şehriniz değilse insanlar size daha az ilgi gösterecektir.

  * Halkı sakinleştir: Bu 'kitleleri ayaklandırmanın' tam tersidir. Aynı şekilde çalışır ancak eğer başarılı olursanız, halk sakinleşecektir. Bu bir valinin kriz sırasında yapması gereken şeydir.

  * Bir yetenek öğret: Bir veya daha falza öğrenciye bir yetenek öğretme. ÖNEMLİ: Hangi yeteneği onlara öğreteceğinizi seçmelisiniz.

  * Öğretmenden Öğren: Eğer birisi size yeteneklerini öğretmek konusunda gönüllü olduysa, bu seçeneği seçin ve onları takip edin.

  * Çiçek Topla: Bu etkinliği seçtiğinizde kırsal alanda bir süre çiçek toplayacaksınız. Bu çiçekler başkalarına verilebilir (ancak sadece bir kez kullanılabilirler). Eğer Temel Botanik yeteneğiniz varsa, Farmakoloji yeteneğinizle beraber kullanabileceğiniz çeşitli bitkileri de toplayabilirsiniz. Botanik yeteneğiniz ne kadar yüksekse o kadar nadir bitkiler bulursunuz.

  * Sahneyi Prova et: Bu bir klipteki sahneninizi prova etmenize yarar. Profesyonel çalışmalarınızı buna ayarladığınızda, karşınıza çıkan menüde hangi sahneyi prova etmek istediğinize karar vereceksiniz. Bu çalışma sadece "Temel Oyunculuk" kitabını okuyanlara açıktır.

  OTEL DAVRANıŞ TERCIHI

  Uslu dur
  Bu sıkıcı seçenek başınızı polisle belaya sokmaz, odanın standart ücretinden daha pahalı değildir ve müzik kariyerinize de hiç bir faydası olmaz.

  Dağıt ve Kaç!
  Otel odasını dağıtmak gerçek Rock'n Roll yaşamının bir parçasıdır... Tabii diğer müzik türleri için de geçerli! Oteli terketmeden önceki gece, yerleri yerinden oynatan bir parti verirsiniz. Bu tabii ki bir takım hasarlara yol açar.

  Yasadışı Dağıt ve Kaç seçeneği ile, yaptığınız yıkımı kimse farketmeden odadan kaçarsınız. Otel olayı polise bildirirse vandalizm suçundan aranıyor olacaksınız. Odanın tamiri için gereken ücret yerel otel pazarına göre ayarlanacak.

  Dağıt ve Öde
  Bu yasal fakat pahalı bir şekilde otel odanızı darmadağın etmek ve gecenin bir yarısı yaptığınız siparişleri ödemek seçeneğidir. Bu seçenek sizi ne polisle ne de otel yönetimiyle karşı karşıya getirmez. Hatta otel size ekstra hesap çıkartacaktır.

  Otel odalarını dağıtmak (ne kadar pahalı o kadar iyi) sizi vahşi olarak niteleseler de yerel basının ilgisini çekecektir. Sanatçınızın ünü bundan faydalanacaktır. Dağıtıp kaçsanız da dağıtıp ödeseniz de şöhret getirisi aynı olacaktır.


  TUR OTOBÜSÜ TERCIHI

  Eğer bu öncelik "tur otobüsüyle git" şeklinde ayarlanmışsa aracınız şehri terkederken siz de otomatik olarak araca binersiniz. Tabii o sırada aynı şehirde olmalı ve meşgul olmamalısınız.

  Popomundo Haftası

  Popomundo Dünyası asla uyumaz. Siz oyunda değilken bile sürekli olarak bir değişim söz konusudur.

  Oyundaki pek çok şey sürekli olarak veya günde en az bir kere güncellenmektedir. Örneğin, artist popülaritesi her gün güncellenir. Yine de bazı büyük olaylar vardır ki bunlar daha az gerçekleşirler ve bunlarla ilgili bilgi sahibi olmak faydalı olabilir:


  • Kiralar Pazar günleri ödenir.

  • Tecrübe Puanları Pazar günleri verilir.

  • "It's POP" dergisi Çarşambaları yayınlanır.

  • Haftalık kayıt satışları Çarşamba günleri hesaplanır.

  • Radyo Listeleri Çarşamba günleri güncellenir.

  • Maaşlar ve sosyal yardım ücretleri Cuma sabahı ödenir.

  • Mekan kalite bakım giderleri Cuma sabahları alınır.

  Karakter Hareketi

  Bir yerden başka bir yere gitmek oldukça kolay. Gideceğiniz mekanın sayfasını açın ve "Karakteri buraya getir"e tıklayın. Bu karakterinizin anında yer değiştirmesini sağlar.

  Farklı şehirlerdeki mekanlara ve sahipleri tarafından kapatılmış ev ve mekanlara giremezsiniz. Eğer diğer şehirlere ya da ülkelere gitmek istiyorsanız havaalanına gidin ve kendinize bir bilet alın. (yardım için bkz. "Dünyayı Dolaşmak")

  Karakteriniz bazen kendi kendine hareket edecektir. Otomatik karakter hareketi, genelde önceden programlanmış, karakterinizin bulunması gereken bir etkinlik sırasında olur. Karakteriniz Stüdyo Çalışmalarına, Kayıt Stüdyolarına ve Performanslara otomatik olarak gidecektir.

  Acil durumlarda karakteriniz hastaneye kaldırılacak, tutuklandığında en yakın hapishaneye götürülecek ve eğer ölürse yerel mezarlığa gömülecektir.


  Şunu aklınızda tutun:

  • Çalışma stüdyosu ya da konser gibi etkinlikler için program yaparken karakterinizin yeterli zamanı olduğundan emin olmak için etkinlikler arası bir saat bırakmalısınız. Aksi takdirde karakter etkinliklerden birini kaçırabilir ve sonuç olarak gerçekten kötü birşey olabilir.

  • Sadece bulunduğunuz şehirdeki mekanlar arasında hareket edebilirsiniz.

  • Bir hastalık ya da mahkumiyet sonucu hareketsiz kaldıysanız hiç bir şekilde hareket edemezsiniz.
 2. Acil

  Popmundo Yeni yetenekler öğrenme - kendini geliştirme 'nin yolu isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


popmundo yetenek geliştirme,  yetenekler ve öğrenme,  yetenekler nasıl öğrenilir