+ Yorum Gönder
Oyun Arşivi ve Oyun Tanıtımları Forumunda Facebook Okey Oyunu nasıl oynanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Facebook Okey Oyunu nasıl oynanır
  Facebook Okey Oyunu nasıl oynanır

  Günlük hayatımızda arkadaşlarımızla bir araya gelerek en çok oynadığımız oyunlardan birisi okeydir. Klasik okey herkesin keyifle zaman geçirebileceği ve eğleneceği bir oyundur. Facebook oyunları arasında ülkemizde en çok tercih edilen oyun budur. Ülkemizde Facebook kullanıcılarının yaklaşık % 85 ‘i bu oyunu oynamaktadır.
  Okey 2 şekilde oynanmaktadır eşli ve normal. facebook okey oyunu nasil oynanir1 300x239 Facebook Okey Oyunu ve Kuralları

  Eşli oyunlarda 2 şerli guruplar şeklinde puanlama yapılır normal oyunda ise 4 oyuncuda bireysel oynar. Oyun bitiş sayısını masa sahibi belirler. 5 en alt limittir ve 31’e kadar çıkartılabilir. Oyun 1 den 13’e kadar rakamlardan, her rakamdan 4 farklı renkten ve 2 adet sahte okeyden oluşur. Oyuna başlarken oyunu başlatan masaya 15 taş diğer 3 oyuncuya 14 taş dağıtılır. 15 taşa sahip olan masa yerden taş çekmeden elindeki fazla olan taşı atarak oyuna başlar. Oyunun kuralı seri yaparak oyunu tamamlamaktır.

  Oyunu bitirebilmek için seri taşları veya farklı renkten aynı rakamları bir araya getirmeniz gerekir. İki adet 4’lü iki adet 3’lü seri yada aynı renk yaparsanız oyun biter. Yani toplamda 14 taş da seri veya aynı renk farklı rakamdan oluşarak tamamlanırsa el sırası size geldiğinde elinize gelen 15. Taşı masaya atarak bitebilirsiniz. Oyunda birde okey bulunur taşlar dağıtılırken açılan taşın bir üst rakamı okeyi temsil eder.

  Yere açılan taş kırmızı 4 ise okey kırmızı 5’dir. Kırmızı 5’i lazım olan her yerde kullanabilirsiniz. Bu taş her rakamın yerine gelebilir. Oyunda birde sahte okey bulunur bu taş ise okey taşının aynısıdır yani okey kırmızı 5 ise yalnızca kırmızı 5 olarak kullanılır. Her normal bitiş diğer oyuncuların 2 puan kaybetmesini sağlar. 2. Acil

  Facebook Okey Oyunu nasıl oynanır isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder