+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Oyuncak Tanıtımı Forumunda Oyuncak silahını getirene kitap Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dangerus
  Yeni Üye

  Oyuncak silahını getirene kitap
  Oyuncak silahını getirene kitap hakkında


  Didim Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle çocukların şiddete yönelmelerini engellemek ve okumaya teşvik etmek amacıyla ‘Oyuncak silahını getir, öykü kitabını götür’ sloganıyla kampanya başlattı.
  oyuncaksilahmodelleri5.jpg
  Kampanya kapsamında Belediye, oyuncak tabancasına getiren çocuklara öykü kitabı hediye edecek. Böylelikle, çocukları şiddete yönelten oyuncak tabancalardan kurtarıp, dağıtılacak öykü kitaplarıyla da okuma alışkanlığı kazandırılması hedefleniyor. Kampanyanın tanıtımı için okullara, üzerinde ‘Silah oyuncak değildir’, ‘Şiddet oyununa son’, ‘Okumak yaşamaktır’, ‘Didimli çocuklar okumayı sever’ yazılı afişler asıldı. Öğretmenler de kampanyayla ilgili olarak öğrencileri bilgilendirmeye başladı.

  CHP´li Didim Belediye Başkanı Mümin Kamacı, ‘Silahtan oyuncak olmaması’ gerektiği düşüncesi ile böyle bir kampanya başlatma kararı aldıklarını belirterek, ""Çocukken oyuncağına özenen kişi, büyüyünce silahın gerçeğini edinmek ister. Bireysel silahlanmanın topluma ne kadar zarar verdiğinin en somut örneği Amerika´dır. Bu ülkede kaç defa öğrencilerin üzerine kendi arkadaşları tarafından kurşun yağdırıldığını hep birlikte gördük. Amacımız, ülkemizde bu sahnelerin olmasını engellemek"" dedi. Başkan Kamacı, kampanyanın 10 Mayıs´a kadar süreceğini söyledi.
 2. Merve Altıok
  Devamlı Üye

  bu tür projeler çocuklarımızın eğitimi içindir onlara silah alarak bilinç altlarına savaşı kavgayı koyarak değil kitaplarla sorumluluk duygusunu saygı ve sevgiyi aşılamalıyız
+ Yorum Gönder


safir silah,  m16 silah,  av silahı