+ Yorum Gönder
Çocukların Forumu ve Oyuncak Tanıtımı Forumunda Ses çıkaran oyuncaklara dikkat Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Ses çıkaran oyuncaklara dikkat
  Ses çıkaran oyuncaklar hakkında bilgi

  seskaranoyuncak5.jpg
  İngiliz bilimadamları, anne-babaları çocukların ses çıkaran oyuncaklarla oynamasını sınırlandırmaları için uyarıyor.

  İSTANBUL - Uzmanlara göre, ses çıkaran bazı oyuncaklar, kulağa çok yakın tutulduğunda veya uzun süre dinlendiğinde kalıcı sağırlığa yol açabiliyor.

  İngiltere’de yapılan son bir araştırma, ses çıkaran oyuncakların çocukların kulakları için büyük tehdit oluşturduğunu ortaya koydu. Londra Kulak Enstitüsünde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre; ses çıkaran birçok oyuncak uzun süre kullanıldığında veya kulağa yakın tutulduğunda çocuklarda duyma kaybına yol açabiliyor.

  Araştırmada 3 ile 15 yaş arasındaki cocuklar için üretilen en popüler 15 oyuncak incelemeye alındı. Yapılan araştırmada bu oyuncakların birçoğunun 85 decibel sınırını aştığı belirlendi. Bilimadamları, 85 decibel sınırını aşan oyuncakların uzun süre kullanıldığında veya kulağa çok yakın tutulduğunda kalıcı sağırlığa bile yol açabileceğini söylüyor.

  İngiliz bilimadamları özellikle oyuncak silahların büyük bir tehdit oluşturduğu görüşünde. Bilimadamları ailelere çocukların uzun süre bu oyuncaklarla oynamalarını engellemelerini tavsiye ediyor.
 2. Zeynep
  Görevli Bayan Üye

  genelde ses çıkaran oyuncaklar bebek ve çocukların çok ilgisini çeker ama bazıları zararlıdır mesela oyuncak silahlar çocuğun şiddete meyilli yapar bu yüzden silah almayın çocuklarınıza
+ Yorum Gönder


bebekler icin ses cikaran oyuncaklar