+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Özel Eğitim ve Rehberlik Forumunda Lise Mezunları KPSS’de Kaç Puan Alırsa Atanır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Lise Mezunları KPSS’de Kaç Puan Alırsa Atanır?

  » Lise Mezunları KPSS’de Kaç Puan Alırsa Atanır?


  Lise mezunlarının memur olarak atanması için Kpss puanına sahip olması gerekir ancak Memur taban puanlar sabit değildir. KPSS’de kadrolara yapılan tercihlere göre bazı kurumlara 65 -70 puanla kimse başvurmayıp kadrolar boş kalırken bir çok adayın da 90 – 95 puanla atanamadığı görüyoruz.

  Son yıllar genel olarak göz attığımızda 1.Atamalarda 93-96 puanın altında atanmanın oldukça zor olduğunu görüyoruz. Bu puan 2. Atamalarda 90-93 civarında kalmaktadır. 3. Ve 4. Atamalarda genellikle taban puan 88-90’ün altına çoğunlukla inmemektedir.

  Memurluk tercihlerinde puanınızın yuksek yada alcak değerlendirmeyip puanınız ne olursa olsun şansınızı denemenizi tavsiye ederiz. Her yıl yüzlerce kadronun da tercih edilmediği için boş kaldığı unutulmamalıdır.

  MUTLAKA TERCİH YAPIN
 2. Hakim
  Devamlı Üye

  KPSS sınavı yüz puan üzerinden değerlendirildiği için yetmiş ile yüz arası bir puan almaları atamaları kolaydır ne kadar yüksek çıkarılırsa o kadar iyidir.
+ Yorum Gönder