+ Yorum Gönder
Okul ve Eğitim ve Özel Eğitim ve Rehberlik Forumunda Okulda saç uzatmak serbestmi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Okulda saç uzatmak serbestmi


  Okullarda Saç Uzatma Yönetmeliği


  Eğitim sistemimizde buna paralel olarak esneklik sağlamaya, biraz zenginleştirmeye, çeşitlendirmeye çalışıyorduk hatırlarsanız." diyen Dinçer, okul kıyafetlerinin serbestleşmesinin bu iki gelişmeyi pekiştiren ve bunlara paralel bir gelişme olduğunu vurguladı.

  Dinçer, "Siz temel değerler olarak demokratikleşiyorken otoriter bir anlayışı sembolize eden tek tip elbiseyi uygulamaya devam ettiğinizde, bu birbiriyle çok uyumlu görünmüyordu." diye konuştu.

  Uygulamada esas olan şey çocukların okula serbest kıyafetle gelmesini sağlamak olduğunu kaydeden Dinçer, "Tabi bunun dışında istisnalar var, bunları belirledik. Mesela lise çağındaki çocuklarımız sakal ve bıyık bırakamayacak, kızlarımız makyaj yapamayacak. Zaten bunlar önceki yönetmeliklerde de vardı. Yine kızlarımız diz üstü veya derin yırtmaçlı etek, vücut hatlarını belli eden tayt veya şeffaf elbiseler giyemeyecekler." dedi.

  Bunların dışında öğrencilerin serbestçe giyinebileceğini belirten Milli Eğitim Bakanı, bakımlı ve temiz olmak şartıyla öğrencilerin saçlarını uzatabileceğini kaydetti.
 2. Emine4747
  Devamlı Üye

  Okullarda artık saç olsun bıyık olsun sakal olsun artık serbest yeni yasaya göre artık öğrencilerin saçlarına ve giyimlerine karışmama yasası uyguladılar. Yani saçların kısa yada uzun olmasına karışmamaları istiyen saçlarını uzatır isteyen kısaltır.
+ Yorum Gönder