+ Yorum Gönder
Şiir ve Güzel Yazılar ve Özel Gün Şiirleri Forumunda dil sevgisi ile ilgili atasözleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  dil sevgisi ile ilgili atasözleri
  dil sevgisi ile ilgili atasözleri


  dil sevgisi atasözleri  Milli his ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin milli ve zengin olması, milli hissin gelişmesinde başlıca etkendir. Türk dili, dillerin en zenginlerindendir. Yeter ki, bu dil şuurla işlensin. Ülkesini, yüksek bağımsızlığını korumasını bilen Türk milleti, dilini de yabancı diller boyunduruğundan kurtarmalıdır.
  Mustafa Kemal Atatürk

  Türk demek dil demektir. Millet olmanın en önemli
  özelliklerinden birisi de dildir. Türk Milleti'ndenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan Türk Kültüründen ve Türk Toplumundan olduğunu ileri sürerse buna inanmak doğru olmaz."
  " Millî duygu ile dil arasındaki bağ çok kuvvetlidir. Dilin millî ve zengin olması, millî duygunun gelişmesinde başlıca etkendir. Türk Dili dillerin en zenginlerindendir Yeter ki bu dil, bilinçle işlensin."
  " Türk Dilinin kendi benliğine, aslındaki güzellik ve zenginliğine
  kavuşması için bütün devlet kuruluşlarımızın özenle ilgili olmasını isteriz."
  " Türkiye Cumhuriyeti'nin Resmî Dili Türkçe'dir. Resmî işlerde Türk Dilinin kullanılması gerektiğini herkes bilmelidir."
  MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

  dille ilgili sözler Mustafa Kemal Atatürk'den
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  İnsanlar konuştukları dili korumaya dikkat etmelidir. İnsanlar başka insanların dillerine özenerek konuşmalarının arasına yabancı kelimeler sıkıştırmakta ve kendi öz dillerinin bozulmasına neden olmaktadır. İnsanlar dillerini sevmeli ve dillerini korumaya dikkat etmelidirler.
+ Yorum Gönder


dil sevgisi ile ilgili atasözleri,  dil sevgisi ile ilgili sözler,  dil sevgisi ile ilgili sloganlar,  dil sevgisi ile ilgili özlü sözler,  dil sevgisi,  dil sevgisi ile ilgili atasözü