+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda Berat Kandili nedir,Berat Kandili ile ilgili bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Berat Kandili nedir,Berat Kandili ile ilgili bilgi
  Berat Kandili Hakkında Bilgi

  Berat kandili Mübarek üç aylardan ikincisi olan Şaban ayının 14. gecesini 15. geceye bağlayan zaman diliminine Berat Gecesi, o güne de Berat Kandili denir. Ramazan ayının habercisidir. Kur'ân, bu gecede, Yedinci semadan dünya semasına indirildi. Kadir gecesinde ise ilk kez Peygamber Efendimize indirilmeye başlandı.
 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Berat Kandili İle İlgili Ayetler Nelerdir?

  Apaçık kitab-a andolsun ki, Biz Kur'an-ı mübarek bir gecede indirdik Çünkü biz onunla insanları uyarmaktayız O mübarek gecede, her hikmetli iş katımızdan bir emirle ayırt edilir''(Duhan, 44/1-4)

  De ki, Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allahın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir'' Zümer Suresi, 39/53

  Apaçık olan Kitaba andolsun ki, biz onu mübârek bir gecede indirdik. Şüphesiz biz insanları uyarmaktayız'' Duhan Suresi, 44/1-3

  Ayette geçen, 'mübarek gece'den maksat; Berat gecesidir. Kur'ânın bu gecede, Yedinci semadan dünya semasına indirildi. Kadir gecesinde ise ilk kez Peygamber Efendimize indirilmeye başlandı.

+ Yorum Gönder