+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda En Sevilen Değerli Hocalardan Beraat Kandili Hutbeleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  En Sevilen Değerli Hocalardan Beraat Kandili Hutbeleri
  BERAT KANDİLİ KONULU HUTBELERİ

  Değerli Kardeşlerim!
  Sizde bilirsiniz ki Kutsal geceler; iman, ibadet ve düşünce bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi Allah'ın rızası doğrultusunda planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için şüphesiz büyük bir fırsattır. Bu tür gecelerde, günahlarla kirlenen gönül dünyamızı temizleme gayretinde olalım. Unutmayalım ki tövbe, kendini bulma ve bilmenin, gönlü arındırmanın en güzel yoludur. Zira Yüce Mevla, ameli her ne olursa olsun istisnasız herkesi tövbeye davet etmektedir. Bu sebepledir ki Sevgili Peygamberimiz sürekli tövbe-istiğfarda bulunurdu. Bizler de bu tür geceleri, ibadetin özü olan dualarla en güzel bir şekilde değerlendirmeli, günahlardan arınmak için Yüce Mevla'ya yalvarıp yakarmalı, tövbe ve istiğfarda bulunmalıyız.

  Muhterem Cemaatim!
  Bu kandil vesilesiyle çevremize karşı olan görev ve sorumluluklarımızı hatırlayalım. Bu çerçevede ana-baba ve akrabalarımızın kandillerini tebrik ederek, hayır dualarını alalım. Dargınlık ve kırgınlıklara son vererek, kırık gönülleri tamir edelim. Fakir ve muhtaçlara imkânlarımız nispetinde yardım elimizi uzatarak, paylaşımı hayatımıza yansıtalım. Çağın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlara, manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplere, bu gecenin bir şifa olması dileğiyle, hepinizin Berat kandilini tebrik ediyor, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de arınmasına, affına vesile olmasını Yüce Allah'tan niyaz ediyorum.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Beraat gecesinde bol ibadet edilmesi gerekmektedir. Beraat gecesini ibadet ile geçirmeye dikkat edilmelidir. Beraat gecesinde geçmişin muhasebesi yapılmalıdır. Beraat gecesinde görevlerinizi yerine getirmeye ayrı bir özen göstermelisiniz. Beraat gecesinde Allahın affına sığınmalısınız.
+ Yorum Gönder