+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda 10 Kasım Yepyeni kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  10 Kasım Yepyeni kompozisyon
  ATAM'IN HAYALİ VE 10 KASIM HAKKINDA KOMPOZİSYON

  Atamın hayali..Bugün hayatımızdan en büyük kaybımız olan Atam’ızın 71.yıl dönümü.Unutamadık seni asırlar geçsede aylar geçsede nasıl unuturuz atam seni. Senin izlerini,senin hayalini ve şimşek gibi bakan mavi gözlerini nasıl unuturuz Atam seni!Atam sen öldünya; tüm dünya yasa boğuldu,senin varlığın bu vatana güç veriyordu cesaret veriyordu.Yazıkki;Atam senden sonra bu vatanı ayakta tutacak birtek adam bile göremiyorum nerede senin gibi cesur yürekli, nerede senin gibi gözlerinde cevher olan gençlik nerede Atam?.Bu vatan sen gittikten sonra dağıldı herşey parça parça yok oluyor birer birer .İsterdimki;senin gibi Atatürkler olsaydı ama olamaz senin gibi .Önceden meclis vardı hemde Türkiye Büyük Millet Meclisi ya şimdi Atam kimler var bu mecliste:bu devleti satılığa çıkarmış terör örgütlerine yataklık eden saygıyı geride bırakmış bir meclis var Atam.
  Olmadı Atam olmadı; bu ölüm sana yakışmadı,haklısın sende dinlenmeye ihtiyacın vardı ama böyle bir dinlenme değildi, tekrar aramızda olmanız kaidesiyle dinlenmeydi.Neden teslim oldun neden hani pes etmezdin hayatı severdin.Bu bayrak dalganıyorsa göklerde senin sayende,bizler yatağımızda huzurlu uyuyorsak yine sayende.Muhtacız Atam senin fikirlerine senin yürekliliğine muhtacız Atam .İşte ikibindokuz 10kasım saat dokuzu beş geçiyor Atam; gözlerim yaş yüreğim buruk bir acı ile seni düşünüyorum;sesiz sesiz ağlıyorum gözlerimden akan yaşlar dudaklarıma değil yüreğime akıyor.Hayır Atam hayır sen ölemezsin sen ölmedin yüreğimde yaşıyorsun o kara toprak ta sen değil bu vatanı ağlatan caniler olmalı kalk Atam kalk bak işte bu vatanın haline.’Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir’Bu sözünüzle milletimize çok şeyler anlattınız ama nerede bu sözü idrak edecek meclis nerede ATAM .Ulu Önder Atatürk’ümüzü saygıyla anıyorum ruhun şad olsun Atam saygıyla eğiliyorum.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Atatürk 10 Kasım günü dokuzu beş geçe yaşama gözlerini yummuştur. Atatürk Türk milleti için çok çabalar göstermiş ve ülkemizi düşman işgalinden kurtarmıştır. Atatürk iyi bir devlet adamı başarılı bir askerdi. Atatürk yaptığı ınkılaplar ile türk milletini ileriye taşımayı hedeflemiştir.
+ Yorum Gönder