+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda Engelliler Haftası Konuşma Metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Engelliler Haftası Konuşma Metni
  ENGELLİLER HAFTASI HAKKINDA KONUŞMA

  Sevgili Arkadaşlar!
  Sizde bilirsiniz ki 10 ile 16 Mayıs günleri arası Engelliler Haftasıdır. Bu hafta boyunca Engellilerın sorunları tartışılır. Sakatlığa sebep olan etkenler açıklanır ve bu etkenlerin ortadan kaldırılması için çareler araştırılır. Engellilerın eğitilebilmeleri ve iş sahibi olabilmeleri için gerekli şartlar oluşturulmaya çalışılır.

  Engelliler Haftası boyunca, her gün ayrı bir sakatlık konusu işlenir. 10 Mayıs günü Engelliler Haftası’nın açılışı yapılır. 11 Mayıs Görmeyenler Günü, 12 Mayıs İşitme ve Konuşma Engellileri Günü, 13 Mayıs Ortopedik Özürlüler Günü, 14 Mayıs Zeka ve Ruhsal Özürlüler Günü, 15 Mayıs Güçsüz Yaşlılar ve Korunmaya Muhtaç Çocuklar Günü olarak değerlendirilir. 16 Mayıs günü ise Engelliler Haftası’nın genel değerlendirmesi yapılır.

  Akraba evliliği, gebelik öncesi tedbirsizlikler, aşıların zamanında yapılmaması ve kazalar, sakatlığın en önemli sebeplerindendir. Engellilerın da, hayatlarını sürdürebilmeleri için, çalışmaları ve gelir sağlamaları gerekir. Engellilera acıyarak, ya da onlara bakıp duygulanarak sorunlarını çözemeyiz. Onların da yapabileceği işler vardır. Engellilerın iş sahibi olmalarına yardımcı olmak zorundayız. Kanunlarımız, işyerlerinde çalışan her yüz işçiden ikisinin sakat işçi olmasını zorunlu kılmıştır.

  Gördüğümüz Engellilerle alay etmeyelim ve gülmeyelim. Bir gün bizim de sakat kalabileceğimizi aklımızdan çıkarmadan, onlara yardımcı olalım.
  Hepinize kazasız ve sağlıklı günler, mutlu bir ömür diliyorum.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Engelliler haftası 10 İle 16 mayıs arasında kutlanmaktadır. Engelliler haftasında engellilerin sorunlarına dikkat çekilmeli ve engelli bireylerin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalar yapılmalıdır. Engelliler haftasında çocuklara engelin ne olduğu ve engelli arkadaşlarına nasıl davranmaları gerektiği öğretilmelidir.
+ Yorum Gönder