+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda Hemşireler Günü Konuşma Metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Hemşireler Günü Konuşma Metni
  HEMŞİRELER GÜNÜ HAKKINDA BİLGİ

  Elde edilen bilgilere göre Hemşirelik; tarihi çok eskilere dayanan, temelinde insan sevgisi, şefkat, bilgi ve beceri ile yoğrulmuş kutsal bir meslektir. Bu kutsal meslek geçmişten günümüze tıp biliminin de ilerlemesi ile çok önemli aşamalar kaydetmiş sağlık sistemlerinin vazgeçilmez bir unsuru haline gelmiştir.

  Hemşirelerimiz gerek koruyucu sağlık hizmetlerinde gerekse tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görevler üstlenmektedir. Ülkemizin her köşesinde, köylerde ve kentlerde, kimi zaman zor şartlar altında, vazifelerini özveriyle gerçekleştirerek halkımızın sağlığına hizmet etmektedir.

  Sağlık Hizmeti bir ekip hizmetidir. Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarına rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, hoşgörülü, şefkatli tutumları ile sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşumunda sağlık ekibinin temel taşlarından olmuştur.

  Dünyada ve ülkemizde nesillerin devamı için büyük önem arz eden sağlık hizmetlerinin sağlanması ve gelişmesi için hemşirelerimiz, sorumluluk bilinciyle vazifelerini en iyi şekilde yerine getirilmektedir. Bu bağlamda özveriyle hizmet veren bütün meslek mensuplarına teşekkürlerimi sunar, 12 Mayıs Hemşireler Gününü kutlayarak, meslek hayatlarında başarılar dilerim.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Hemşirelik mesleği çok kutsal bir meslektir. Yapılan araştırmalar hemşirelik mesleğinin çok eskilere dayandığı ve hemşirelerin sıcak ve şefkatle hastaların bakımını üstlendikleri görülmektedir. Her yıl 12 mayıs hemşireler günü olarak kutlanmaktadır.
+ Yorum Gönder


hemşireler günü ile ilgili konuşma metni örneği