+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda Türk Büyükleri Günü Konuşma Metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Türk Büyükleri Günü Konuşma Metni
  TÜRK BÜYÜKLERİ GÜNÜ HAKKINDA KONUŞMA

  Yapılan konuşma sizin için daha yararlıdır.
  Sayın Müdürüm, Değerli Meslektaşlarım ve Sevgili Öğrenciler
  29 Mayıs Türk Büyükleri Günü Anma Ve Şiir Yarışması Ödül Törenine hoş geldiniz.
  Tarih yazan, Türk ve dünya tarihine yön veren büyüklerimizi anmak için toplanmış bulunuyoruz.
  29 Mayıs günü Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesi, Ortaçağı kapatıp Yeniçağı başlatması ile önemli bir gündür. Bu yüzden 29 Mayıs günü hem “Fetih Günü” hem de “Türk Büyükleri Günü” olarak anılmaktadır. Bu yarışmayı “Türk Büyükleri Günü” olarak düzenlememizdeki amaç; sadece Fetih ve Fatih’i değil tüm büyüklerimizi anmak ve anlamaktır.

  “Geçmişini bilmeyen geleceğini göremez” sözü bu yarışmayı açmamızda ışık kaynağımız olmuştur. Yeni yetişen neslimizin kendi tarih, kültür ve değerlerinden önce batının kültür ve değerlerini tanıması ve onlara özenmesi kendi içimizde asimile olmamıza neden olmaktadır. Batılı ülkeler çizgi film ve yarattıkları sahte kahramanlarını bile tüm dünyaya kabul ettirirken bizler gerçek kahramanlarımızı kendi milletimize bile tanıtmaktan ve benimsetmekten maalesef aciz kalmışız. Bu kötü gidişata bir son vermek, “Ne Mutlu Türküm” diyebilmek ve dedirtmek, vefasız bir Türk Evladı olmak ve yetiştirmek yerine, geçmişini bilen ve geleceğine yön veren çağdaş, milletine bağlı bir Türk Genci yetiştirmek amacıyla bu konuyu gündeme getirdik. Duyarsız kalmadınız. Sizlere, bu etkinliğimize gösterdiğiniz ilgi ve verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.

  Son olarak sözlerimi Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün gençliğe seslenişi ile bitirmek istiyorum.
  “Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!”.

  Nuh Karaca
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  29 Mayıs günü Türk büyükleri günüdür. Türk büyükleri günü okullarda kutlanmaktadır. Türk büyükleri gününde çocuklara günün anlamını belirten bir konuşma metni okunarak günün neden önemli olduğu öğretilmelidir.
+ Yorum Gönder