+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda Regaip Kandili nedir niçin kutlanır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Regaip Kandili nedir niçin kutlanır
  Regaip Kandili Kutlaması büyük bir rahmet ve bereket le dolu olduğu içindir,

  Receb’in ilk cuma gecesine Regaib gecesi denir. Bu geceye Regaib gecesi ismini melekler vermişlerdir. Her Cuma gecesi kıymetlidir. Bu iki kıymetli gece bir araya gelince, daha kıymetli oluyor. Allahü teâlâ, bu gecede, müminlere, ragibetler [ihsanlar, ikramlar] yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder.

  Bu gece yapılan dua kabul olur, namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir. Regaib gecesini ibadetle geçirmeli, kazası olan, hiç değilse bir günlük kaza namazı kılmalı! Kazası olmayan da nafile namaz kılar, Kur’an-ı kerim okur, tesbih çeker, tövbe istiğfar eder. Perşembe günü oruç tutup, gecesini de ihya etmek çok sevaptır. Receb ayında oruç tutmak faziletlidir.
  Peygamberimiz (a.s.m)’ ın Ramazan ayından sonra en çok oruç tuttuğu ay Receb ayıdır. Bu Receb ayında oruç tutmanın muazzam, muhteşem sevabları var. 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Regaip kandili recep ayının ilk cuma günü kutlanmaktadır. Regaip kandiline hürmet edenler Allah tarafından af edilmektedir. Bu gecede yapılan ibadetler kabul edilir ve bu gece yapılan ibadetlere ayrı bir sevap yazılmaktadır.Bu günü oruçlu geçirmek çok hayırlıdır.
+ Yorum Gönder