+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda Kızılay haftası kutlama programı sunucu konuşması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Kızılay haftası kutlama programı sunucu konuşması
  KIZILAY HAFTASI KUTLAMALARI İLE İLGİLİ YAZI

  Toplumda önemli olan bu kutlama 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanır. Okullarda, radyo ve televizyonlarda, gazete ve dergilerde Kızılay'ın faydaları, amaçları anlatılır. Kızılay'la ilgili sergiler açılır. Çalışmalar halka gösterilir.

  Kızılay'ın merkezi Ankara'dadır. Türkiye'nin her il ve ilçesinde şubesi vardır. Okullarda Kızılay Kolu kurulur ve çalışır. Öğrencilerin üye olduğu bu kol, Kızılay'a pul satarak yardım toplar.

  Kızılay bir yardım kuruluşudur. Savaşta ve barışta halkın karagün dostudur. Savaşta yaralananlara, ölenlerin ailelerine yardıma koşar. Yaraları sarar. Her türlü yardımı yapar. Barışta yangın, sel, deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır. Fakirlere, düşkünlere, kimsesizlere yardım eder. Onlara yiyecek, giyecek, içecek, yakacak, çadır ve para yardımı yapar.

  Kızılay'ın, halka yaptığı yardımlar, yine halkın bu kuruluşa yaptığı yardımlardan, bağışlardan oluşur. Durumu iyi olan her vatandaş, Kızılay'a yardım etmeli, bağışta bulunmalıdır. Hepimiz Kızılay'a yardım edelim. Kızılay pulu alalım. Kurban Bayramında kestiğimiz kurban derisini bu kuruluşa bağışlayalım. Kızılay'a yaptığımız yardım fakire, fukaraya, felakete uğrayanlara yapılmış sayılır. Biz de bir gün felakete uğrarsak, Kızılay bizim de yardımımıza koşar.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kızılay doğal afetler, savaşlar ve salgın hastalıklar sırasında Türk halkına yardımcı olmaktadır. Yiyecek yemek barınacak yer yada yatacak yatak vermektedir. Kızılay kan bağışları toplayarak kana ihtiyaç duyan insanlara da yardımda bulunmaktadır. Kızılay haftası 29 Ekim ile 4 Kasım arasında kutlanmaktadır.
+ Yorum Gönder