+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda Kızılay Haftası Kutlama Mesajı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Kızılay Haftası Kutlama Mesajı
  KIZILAY HAFTASI KUTLAMALARI İÇİN MESAJLAR

  Bir çok kızılay mesajı bulunmaktadır. Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Sayın Halil Pos bıyık, yurt genelinde kutlanmakta olan Kızılay Haftası dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Pos bıyık mesajında şu görüşlere yer verdi:

  Her yıl 29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arasında Kızılay Haftası'nı ulus olarak kutluyoruz.

  Ülkemizin en önemli yardım kurumu olan Kızılay insancıl bir duygu olan ve insanoğlunu yücelten yardım konusunda, halkımızın duyarlılığın artmasına katkıda bulunan en önemli çatıdır.

  Felakete uğrayanlara; din, dil, soy ayrımı yapmadan yardım edilmesi gerektiği görüşünü ilke edinen Kızılay, ülkemizde 1868 yılında Yaralı Askerlere Yardım Derneği adıyla kurulan bir örgütün devamıdır. Dernek bir süre sonra Hilal-i Ahmer adını almış, Cumhuriyet döneminde derneğin adı Türkiye Kızılay Derneği olmuştur.

  Kızılay; savaş, deprem, sel baskını, yangın, salgın hastalık gibi felakete uğrayan afetzedelere yardım eden; depremden, selden, yangından zarar görenlerin imdadına koşan, felakete uğrayanların barınmaları için çadır, battaniye yiyecek, giyecek dağıtan bir dosttur. Yaralananların iyileşmeleri için geçici hastaneler kuran, savaşta yaralanan askerlerin iyileşmeleri için çaba gösteren, onlara her türlü yardımda bulunan; bununla birlikte de salgın hastalık durumlarında hastaların şifa bulması için didinen, açtığı aşevleriyle yoksul, kimsesiz, düşkün yurttaşlara yiyecek ve içecek veren, düzenli olarak yurt genelinde kan bağışı kampanyaları düzenleyerek halkı bu önemli görev konusunda da bilinçlendiren önemli bir teşkilattır aynı zamanda.

  Kızılay, hiç bir ayrım gözetmeksizin doğal yıkımlara uğrayanlara, savaş yaralılarına, düşkünlere, salgın hastalıklara yakalananlara, yardım elini uzatan bir kurum olduğu için de 74 milyon Türk insanının göz bebeğidir. Göz bebeğimizin, özellikle de üzerinden çok fazla zaman geçmeyen büyük bir deprem felaketinin yaralarının sarılmaya devam ettiği günümüzde hatırlanması ve taşıdığı önemin hiç unutulmaması gerekmektedir.

  Bu duygular ışığında, hepimizin en büyük limanı ve sığınağı olan Kızılay’ın bu mutlu haftasını kutluyor, teşkilatın kurulmasında emek veren tüm büyüklerimizi sevgi ve rahmetle yâd ederek, yurdumuzdaki tüm Kızılay gönüllülerine de şükranlarımı sunuyorum
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kızılay haftası 29 Ekim 4 Kasım günleri Kızılay haftası olarak kutlanmaktadır. Kızılay haftasında Kızılay çalışanlarının günü kutlanmaktadır. Okullar bu haftayı çocuklara kızılayın görevleri konusunda bilgi vermektedir. Kızılay haftasında doğal afetler ve kızılayın doğal afetlerde yaptığı yardımlar konusunda bilgi verilmektedir.
+ Yorum Gönder