+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda ilköğretim haftası günün anlam ve önemini belirten konuşma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  ilköğretim haftası günün anlam ve önemini belirten konuşma
  İLKÖĞRETİM HAFTASI İLE İLGİLİ BİLGİ

  İlk öğretim haftası
  Sayın müdürüm, değerli öğretmen arkadaşlarım ve sevgili öğrenciler,ilköğretim öğrenim basamaklarının ilkidir, temelidir. Okulun açıldığı ilk haftayı ilköğretim haftası olarak kutlamaktayız. İlköğretimin amacı, öğrencileri vatanını, milletini seven; kendine ve topluma yararlı; yeterli kadar bilgi donanımına sahip yurttaşlar olarak yetiştirmektir. İlköğretim öğrencilerimizi hayata ve üst öğrenime hazırlamaktadır. Her devlet, kadınıyla erkeğiyle, yöneticisiyle yönetileniyle tüm yurttaşlarını ulusal amaçlarına uygun olarak yetiştirmek ister ve eğitim ve öğretimini bu çerçeve uygun olarak hazırlar. Bizlere düşen görevler ise öğrencilerimizi bu doğrultuda yetiştirmektir. Eğitimin öğretimin amacı da zaten bu çerçeveye uygun olarak hazırlanmaktadır. Atatürk, eğitime çok önem vermiş ve bunu hayatında yaptıklarıyla kanıtlamıştır. Bizler de Atatürk’ün eğitime verdiği önemi önemsemek zorundayız. Bir ülke kalkınmak, mutlu bir yaşam sürmek istiyorsa eğitim ve öğretim nimetine sıkı sıkıya sarılmalı ve bu nimeti elinden kaçırmayarak iyi değerlendirmelidir. Gelişmiş, çağdaş ülke sınıfındaki ülkeler eğitime ne kadar çok değer veriyorlarsa bizler de o kadar hatta onların gösterdiklerinden daha çok önem vermeliyiz ki biz onları takip edeceğimize geçmişte olduğu gibi onlar bizi takip etsinler. Eğitim öğretime önem verdiğimiz sürece gün gelecek vatandaşlarımızın tamamına yakını okumayı – yazmayı öğrenecek, okuyarak edindikleri bilgileri günlük yaşamlarında uygulayacak, diğer insanların yanında boynu bükük kalmayacak, işlerinde daha verimli olacak, böylece hem kendine hem de milletimize yararlı bir birey olacaklardır. Yeni eğitim öğretim yılının hepimize hayırlı olması ve bu yılımızın verimli bir biçimde tamamlanmasını dilerim.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  İlk öğretim haftası okulun ilk açıldığı hafta kutlanmaktadır. İlk öğretim haftasında okuldaki öğrencilere bu haftanın önemi okumanın geleceklerini nasıl etkileyeceği konusunda çocuklara bilgi verilmeli okula yeni başlayan çocuklara okul gezdirilerek okul konusunda bilgi verilmeli okul idaresi çocuklara tanıtılmalıdır.
+ Yorum Gönder