+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda 18 mart çanakkale şehitlerini anma günü ile ilgili kısa yazı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  18 mart çanakkale şehitlerini anma günü ile ilgili kısa yazı
  18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü

  24ouzboyuzellikleri2.gif
  Bildiğiniz gibi 18 Mart 1915 de yapılan Çanakkale savaşı ile normalde 2 saat içerisinde fetih edileceği düşünülen bir ülkenin nasıl direndiğini ve kanının son damlasına kadar savaşarak nasıl başarıyla çıktığını ve tarihe ‘’ Çanakkale geçilmez ‘’ diye nasıl not düşüldüğünü gösteren emsalsiz bir savaştır. Bu savaş sırasında ana dolunun farklı farklı kesimlerinden binlerce kişi bu vatan için savaşmaya gelmiştir. Çünkü bu ülkenin her karış toprağının nasıl değerli olduğunu ve geride bıraktıkları aileleri için bunun ne kadar önemli olduğunu bilmektedirler. Binlerce kişi Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK ile beraber burada omuz omuza savaşmış ve şehit olmuşlardır. Bu yüzden her yıl 18 Mart ülkemizde şehitler günü olarak kabul edilir ve orada ölen her şehidimiz bu gün yürekten anılırlar. Bu gün binlerce kişi orada ölen ataları için yürekten dua ederler ve geçmişlerini bir kez daha hatırlayarak geleceklerini nasıl inşa etmeleri gerektiğinin farkına varırlar. Bu yüzden 18 Mart tüm ülke genelinde törenler eşliğinde hatırlanan bir gün haline getirilmiştir. 18 Mart şehitler günü adı verilen bu tarihte bence herkes en azından birkaç dakikada olsa durup bu savaşı ve burada ölen şehitlerimizi düşünmeli. Çünkü orada şehit olan hiçbir asker geri dönmeyi bir an olsun bile düşünmedi. Çünkü uğruna ölecekleri sevdikleri ve bir vatanları vardı her karışı aşk kokan, her karışı sevgi kokan. Bu sebepten ötürü her genç yılda bir günde olsa onları saygı ile anmasını bilmeli. 2. AYPARE
  Devamlı Üye

  Çanakkale Savaşı, Türk askerinin Halkı ve ülkesi için gerektiği yerde canını seve seve verebileceğinin kanıtıdır. Çanakkale savaşı yok edilmek istenen bir milletin küllerinden nasıl doğduğunu ve savaşa değil ölüme gittiğinin göstergesidir. Kahramanlıklarıyla dolu Çanakkale savaşının hiç bir Türk tarafından unutulmaması gerekir.
 3. Ziyaretçi
  şehitlerimizi anıyoruz ve hep anacağız, lütfen hep beraber hep birlik olalım o zamanki gibi tek vucut tek beden olalım..
 4. Ziyaretçi
  Bu günu her zaman en iyi anma programlarıyla hatırlatmalıyız, şehitlerimizi saygıyla anıyoruz

 5. Ziyaretçi
  bende sizlere katılıyorum her yıl saygıyla andığım bir gündür

 6. Ziyaretçi
  tek kelimeyle mükemmel öğretmenim görse yazımı sevinçten ağlar hatta bayıla da bilir..

 7. Ziyaretçi
  Bence her genc bu gunu anmali cunku simdi aldiklari nefes sehitlerimizin ugruna öldükleri bi vatanin bir armaganidir

 8. Ziyaretçi
  başlığı yok başlığı nedir söylermisiniz

+ Yorum Gönder


18 mart ile ilgili yazılar,  çanakkale şehitleri ile ilgili yazı,  18 mart şehitleri anma günü ile ilgili yazı,  18 mart,  18 mart şehitler günü ile ilgili yazı,  çanakkale ile ilgili yazı