+ Yorum Gönder
Günlük Taze Haber ve Özel Günler Forumunda Orman Haftası Hakkında Konuşma Metni Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zeyneb
  Bayan Üye

  Orman Haftası Hakkında Konuşma Metni
  Orman Haftası Hakkında Bilgi Ve Konuşma

  Sevgili Arkadaşlar!

  Ormanlar bizim için çok önemlidir. Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Kullandığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, yemek yediğimiz masa ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce ihtiyacımızı ormanlardan karşılarız. Bizim için orman, hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardandır.


  Binlerce bitki, hayvan türünün yaşadığı ormanların faydalarını saymakla bitiremeyiz. Her orman birer oksijen ve yağmur fabrikası gibidir. Ormanlarını bilinçsizce tüketen ülkeler, sadece çölleşmekle kalmazlar, sahip oldukları en değerli şeyi ve en büyük doğal zenginliği de kaybetmiş olurlar.

  Ormanları korumak hepimizin görevidir. Ağaç dikerek yeni ormanlar oluşmasını sağlamalıyız. Ormanların en büyük düşmanı insanlardır. Tarla açmak için ormanı yok eden de, attığı sigara izmariti ya da yaktığı ateşle koca bir ormanı yakıp kül eden de insandır.

  Ormanların çoğaltılmasında bizlerin de katkısı olabilir. Orman işletmeleri ya da belediyelere müracaat ederek ağaçlandırma çalışmalarına katılabiliriz.
  Saygı ve sevgilerimle hepinizi selamlıyorum
 2. Nesrin212121
  Yeni Üye

  Ormanlar bizim oksijenimizdir temiz hava almamızı sağlar,Ormanlarda piknik yapmak gezmek dolaşmak için güzeldir Ormanlar bizim güç kaynağımızdır,Ormanlarımızı çoğaltıp daha çok oksijen olması ve daha çok sağlıklı kalmamızı sağlar Ormanlar en büyük zenginlik kaynağıdır.
+ Yorum Gönder